eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Třinecký střelec Šumbera exkluzivně: Postup do ligy? Nemluvíme o tom. Víme i o síle dalších týmů

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Hráči, Rozhovory, Rozhovory Jana Hlocha, Topstory 🕔30.1.2018

Šimon Šumbera je nejlepším střelcem Třince v letošní sezoně.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVORNezvykle dobrá nálada panuje v táboře druholigového Fotbalu Třinec. Čím to, ptáte? Slezský klub v dřívějších letech pokaždé bojoval o záchranu, teď naopak usiluje o postup do nejvyšší soutěže u nás! Třinečtí jsou druzí s jednobodovou ztrátou na Opavu, a pokud by se v listopadu neodehrála předehrávka jarního 16. kola, dokonce by přezimoval na čele. Svůj díl zásluhy na tom má i šikovný ofenzivní středopolař se sedmičkou na zádech, jenž si už ligu zahrál v dresu Brna. Řeč je o 27letém záložníkovi Šimonu Šumberovi, který v exkluzivním rozhovoru pro HATTRICK.cz a eFotbal.cz mluvil především o současné situaci v Třinci. Jak se klub staví k případnému postupu do HET ligy?

Druhé místo v tabulce, jednobodová ztráta na vedoucí Opavu, taková je vaše současná bilance. Jak hodnotíte podzimní část FNL z pohledu Třince?

Po prvním jarním kole ztrácíme bod na první místo, ale po patnácti podzimních zápasech jsme byli na čele. Myslím si, že to nejde hodnotit jinak než jako vydařenou část sezony. Byly sice zápasy, které nás hodně mrzí, že jsme nezvládli, jako třeba Frýdek-Místek či Táborsko. Ale byly i takové, v nichž jsme měli štěstí. V každém případě tam, kde jsme, jsme zaslouženě.

Jde pro vás osobně o nejlepší půlrok v dosavadní kariéře?

Určitě patří k těm nejlepším, nemůžu však nikdy vynechat půlrok před dvěma lety ve Znojmě, kdy jsme před jarní předehrávkou vedli soutěž už o sedm bodů.

Změnily se nějak vaše cíle po tom skvělém podzimu? Dá se předpokládat, že se záchranou tentokrát problém opravdu nebude…

V Třinci takové postavení dlouho nebylo, proto jsme se soustředili na co nejrychlejší záchranu a snahu o umístění v první polovině tabulky. Po našich výkonech a výsledcích si už musíme trochu ve stanovení cílů věřit a chtít více. Co to bude, to je na vedení. Z pozice hráče chci každý zápas vyhrát a držet se na předních příčkách.

Hned v 1. kole jste se postaral o nejhezčí gól měsíce, proti Varnsdorfu jste poslal míč do sítě rovnou od rohového praporku! Co pro vás tohle ocenění znamená? Dal jste někdy hezčí branku než tuhle?

Myslím si, že hezčí ještě ne. Z rohu je gól unikátní, navíc byl jediný v zápase, takže jsme hned úvodní kolo vyhráli. Ale pro mě jsou cenné všechny góly, zvláště když přinesou body.

Šumbera si už ligu zahrát v dresu brněnské Zbrojovky.

V šestnácti kolech jste dal celkem šest branek a právě ve většině případů znamenaly bodový zisk. Přece jen, které z nich si ceníte nejvíce?

Ano, až na ten v Příbrami vždy k bodům pomohly. Kdybych musel vybrat, tak si nejvíce cením asi toho ve Varnsdorfu a také toho proti Znojmu.

Šestigólový účet na záložníka je velice slušným počinem, jste s ním spokojen i vy sám?

Vždy to může být lepší, ale jsem vděčný za těch šest. Kdyby se mi podařilo vstřelit stejně gólů i na jaře, tak spokojený budu.

Váš spoluhráč Václav Juřena má na kontě o jednu branku méně. Vedete spolu nějakou soutěž, nebo tohle příliš neřešíte?

Neřešíme to vůbec. Skoro všechny naše zápasy skončily rozdílem jednoho gólu, každý náš zásah je tak cenný. Ale ještě cennější je práce všech, to je naše síla.

Pokud byste měl vybrat nejlepší zápas podzimu, byl by to ten domácí proti vedoucí Opavě (3:3)?

Pro diváka to musel být krásný zápas, ale těch podařených bylo víc. Varnsdorf, Ústí nad Labem, Vítkovice i oba s Příbramí.

Ofenzivní záložník Šumbera v zápase proti vedoucí Opavě.

Proti komu jste naopak v první polovině sezony předvedli špatný výkon?

Myslím, že vyloženě špatně jsme nezahráli. Ale spíš šlo o nevydařené utkání, jako třeba to v Sokolově.

Třinec je ve druhé lize pátou sezonu v řadě, pokaždé ale skončil v dolní polovině tabulky. Očekávali jste tak skvělý podzim už v letní přípravě?

Po letní přípravě mě naše hra nepřekvapila, stejně tak výsledky, ale nikdo to nechtěl zakřiknout. Proto jsme o tom nemluvili nahlas a snažili jsme se jen tu naši vlnu udržet.

Mluvíte mezi sebou často o postavení v tabulce, nebo slovo ‚postup‘ během minulých měsíců v kabině nezaznělo ani jednou?

Nikdo o postupu v kabině nemluví a ani nemluvil. Jsme pokorní a víme o síle týmů kolem nás.

Jak se k případnému postupu do první ligy staví vedení třineckého klubu? O tom máte nějaké informace?

Myslím si, že tuto otázku bude vedení řešit v případě, že postup bude reálný. Zatím nás čeká ještě čtrnáct jarních kol. Šanci na postup má minimálně pět mužstev.

Uvidíme FK Fotbal Třinec na podzim v první lize?

Jak hodnotíte ty první dva zápasy v zimní přípravě proti Karviné (0:1) a slovenské Žilině B (1:1)?

Náročně. Po kondičním soustředění jsme byli jednou na hřišti a šli jsme do zápasu s Karvinou. Bylo těžké zvyknout si na práci s míčem v rychlosti proti týmu z ligy, ale myslím si, že jsme se s tím dobře poprali. Zápas v Žilině byl už jiný, proti nám byl mladý tým, co se snažil celou dobu kombinovat. Duel měl vysoké tempo a byl dost kvalitní na zimní přípravu.

Máte zkušenosti i s nejvyšší fotbalovou soutěží u nás, před pár lety jste posbíral pár ligových startů během dvouletého působení v brněnské Zbrojovce. Jak na to vzpomínáte?

Vzpomínám na to v dobrém. Za rok a půl jsem nasbíral sedmnáct startů. V té době ještě fungovaly farmy, takže když jsem hrál málo nebo vůbec, měl jsem herní vytížení ve třetí lize. Než ale tak pokračovat dál, rozhodl jsem se raději pravidelně hrát druhou ligu a snažit se svými výkony do první ligy vrátit.

A co téměř dvouleté angažmá v druholigovém Znojmě před příchodem do Třince? To hodnotíte jak?

První rok s odstupem času jako výborný, ale vždy mě bude štvát, že nám utekl postup. Po polovině sezony jsme k tomu měli hodně blízko.

Když jste před rokem zamířil do Třince v rámci výměny za Jakuba Teplého, byl jste rád? Jak se vám v Třinci vůbec líbí?

Se Znojmem jsme se nedohodli na prodloužení smlouvy, poslední půlrok by tak byl pro mě složitý. Výměna do týmu, kde mě chtěli, pro mě byla ta pravá volba. Fotbalově se mi tu, obzvlášť teď, líbí hodně. A jinak taky. Klub je zajištěný a snaží se vycházet se vším vstříc.

Před příchodem do Třince oblékal Šumbera dres Znojma.

Co říkáte na diváckou návštěvnost na třineckém stadionu? Jste s ní spokojen, nebo by mohla být o něco vyšší?

Loni jsem tu návštěvu chápal, tým hrál na spodku tabulky. Letos je to pro mě ale trochu zklamání. Tedy kromě posledního utkání doma s Českými Budějovicemi, to bylo super. Přál bych si to tak na jaře na každém zápase.

Je něco, co byste fanouškům Třince rád vzkázal?

Děkujeme za podporu a v co největším počtu nás, prosím, podporujte dál. Když se daří i nedaří, společně se bojuje líp.

Záložníkovi FK Fotbal Třinec Šimonu Šumberovi děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve fotbalovém i osobním životě.

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: fotbaltrinec.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace