eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Tři aspiranti na postup mezi českou elitu. Kdo půjde z kola ven?

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Homepage, Hráči, Synot liga, Topstory 🕔7.5.2016

 

FC-HK---SC-Znojmo-10Zápasy Znojma a Hradce by v příští sezóně mohly být prvoligovými.

1. SC Znojmo FK

Znojmo hrálo ligu naposledy před dvěma lety, avšak kvůli nevyhovujícímu stadionu muselo hrát v brněnském azylu. Pokud by se podařilo Jihomoravanům postoupit, poprvé by tak mohli přivést nejvyšší soutěž přímo do Znojma. Jejich stadion prošel rekonstrukcí, avšak počet míst k sezení zatím stále neodpovídá prvoligovým parametrům. Klub plánuje počet míst navýšit pouze v případě postupu. „Už to nebude takový finanční zásah, který by nám v případě postupu zabránil hrát nejvyšší soutěž na vlastním stadionu,“ ubezpečil fanoušky prezident klubu Ota Kohoutek.

Zatímco zimní pauzu přečkali Znojemští na prvním místě, nyní ztrácejí na vedoucí Hradec jeden bod. Znojmo však disponuje nejlepším útokem soutěže, když ve 23 zápasech nastřílelo už 48 branek. Soupeř navíc může jen těžko odhadovat, od kterého hráče gólově udeří, neboť o střílení gólů se dělí velká část kádru. Nejlépe zatím střílí útočník David Ledecký se sedmi zásahy, doprovázený šestigólovými Liborem Žondrou, Rostislavem Šamánkem a Tomášek Oklešťkem.

MFK OKD Karviná

To v Karviné už vzpomínky na prvoligovou příslušnost poněkud zažloutly. Zahráli si ji totiž naposledy v sezóně 1998/99. Avšak nyní cílevědomě pracují na návratu. Dokladem budiž i rekonstrukce stadionu, která by měla být dokončena v listopadu tohoto roku. Kapacita bude skromných, ale finančně rozumných 4862 míst. A výsledky prvního týmu zatím nasvědčují, že k přestavbě zřejmě nedochází zbytečně.

Na hostování se daří hřáčům Janu Šislerovi z Mladé Boleslavi a Janu Moravcovi z Bohemians 1905. Karviná také získala v zimě posilu do útoku v podobě Zbyňka Pospěcha, který jistě touží po návratu na prvoligová kolbiště. Aktuálně ztrácí Karviná 3 body na druhé Znojmo, což je rozdíl, který může být v následujících pěti kole rychle smazán. Karviná tak nyní při sestupu Baníku Ostrava bojuje o účast slezského zástupce v první lize.

-Vítězslav Chovanec-

(Zdroj fotek: fchk.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace