eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Trenér reprezentace Jarolím je v kůži starosty Drážďan

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Kvalifikace MS 2018, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔11.11.2016

hattrick_prosinec2016_nahled

UPOUTÁVKAAnalýza říjnových zápasů reprezentačního fotbalového týmu proti týmům Německa (0:3) a Ázerbájdžánu (0:0) pod vedením nového kouče Karla Jarolíma v novém čísle tištěného magazínu Hattrick – je na trhu od 10. listopadu – zvolila zajímavý příměr. Jarolímovu roli přirovnala k úloze starostů rozbombardovaného německého města Drážďany v roce 1945 a v pozdějších desetiletích. Obnova saské metropole byla dokončena vlastně až v 80. letech.

Podobnou výzvu má před sebou Jarolím, jenž absolvuje v listopadu další dvě utkání – kvalifikační duel proti Norsku a přátelské střetnutí s Dány, v nichž všichni doufají v obrat i v první góly v boji o MS v Rusku v roce 2018. Je-li Jarolím kritizován, pak není tím správným terčem.

„Mužstvo je po návratu z EURO 2016 po výkonnostní a psychické stránce jako po kobercovém náletu. Pět hráčů se reprezentace vzdalo. Zraněných je zase spousta. Prohra v Německu a remíza s Ázerbájdžánem mu na sebevědomí určitě nepřidaly.

Generace talentovaných hráčů je téměř „vybita“ trestuhodně zanedbanou prací s mládeží a machinacemi s finančními prostředky na výchovu mladé krve.

Nejlepší čeští hráči, tzv. hotoví, už do velkých zahraničních klubů prakticky nechodí. V průměrných září jen výjimečně, nebo se v nich ani neudrží.

Nejlepší české kluby nemají nyní výkonnost na postup do hlavní soutěže Ligy mistrů.

Fotbalová asociace České republiky je prolezlá intrikami, pletichami a klientelismem, je to ruina v „hogo fogo“ baráku na Strahově,“ konstatuje analýza Hattricku.

Článek detailně vypočítává nedostatky ve hře národního mužstva a zdůrazňuje, že mužstvo nedokáže hrát 60 až 70, minut intenzivní fotbal, protože na něj nemá dost fyzických sil ani morálku. „Proti Němcům působil tým dojmem traumatizované skupiny cestujících v unášeném autobuse. To byla kapitulace. Mužstvo není v krizi či v útlumu. Je psychicky na dně. Problém není fotbalový, ale psychický, hráči nezvládají strach z neúspěchu, tlak velkého očekávání. Všechno se v létě dalo hodit celkem oprávněně na Vrbu, ale teď mají nového kouče a všechno je na nich,“ zní verdikt analýzy, v níž se optimisticky dodává, že Karel Jarolím je rutinér a najde vypínač (spíše zapínač), jímž z bludičky rozsvítí světlo.

Detaily včetně konkrétních herních problémů přináší nový Hattrick ve velkém rozsahu a odhaduje, že návrat týmu na prestižní pozice v Evropě může trvat deset let.

hattrick_prosinec2016_titulka

-psk-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace