eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Trenér mistrovského Manchesteru City Pep Guardiola: „I cesta může být cíl“

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Evropské poháry, Fanoušci, Fotbal, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔17.5.2018

Guardiola letos dovedl Citizens k mistrovskému titulu!

UPOUTÁVKAPep Guardiola, manažer nových šampionů Premier League s patentem na ochrannou známku krásný fotbal. Jedni ho přirovnávají k revolucionáři Che Guevarovi, druzí v něm rovnou vidí fotbalového boha. Ale proč tak vzletné paralely? Vždyť stačí tohle: je to fachman, za nímž je v Manchesteru City vidět kus fantastické práce a dvě cenné trofeje. Syn zedníka z ospalé katalánské vesničky Santpedor na nich dřel dva roky deset hodin denně.

Je to vlastně příběh plný paradoxů. Tak třeba: přiznává se ke krádeži myšlenek slavných předchůdců a velkých učitelů. Johana Cruyffa. Marcela Bielsy. Césara Luise Menottiho. A přesto je sám ryzím originálem, takřka nenapodobitelným.

Nebo: postavili ho čela výpravy za svatým grálem – trofejí pro vítěze Ligy mistrů. A přitom ani ve třetím, posledním roce svého původního kontraktu neslibuje splnění mise: „Musíme nejdřív vyhrát víc domácích titulů. Pak teprve budeme mít v Evropě ten pravý respekt.“

A co tenhle: jeho největší přednost jej zároveň činí nejvíce zranitelným. tvrdou drezúrou vštípil hráčům dokonalou harmonii ostrého presinku a kontroly míče. Jakmile však nažhavený Liverpool zadupe na jeho málokdy prověřenou obranu, je zle. V drtivé většině případů dominující tým, v němž převažují technici na úkor soubojových typů, je náhle zaskočen, že si na něj někdo tak drze troufne.

Další: jeho mozek srší nápady a vždy je o krok dál než ostatní. někdy má ale tendenci všechno překombinovat a „snaží se být chytřejší než inspektor Trachta“. Místo toho, aby udělal to, co se nabízí jako houska na krámě. a tak na Anfield ve čtvrtfinále Champions League nepostaví druhého nejlepšího klubového střelce Raheema Sterlinga, ačkoli mu chybí už ten úplně nejlepší – Sergio Agüero. Výsledek znáte. Připomínalo to příhodu z Bayernu, kde předloni ve stejné soutěži na Atlétiku Madrid vynechal ze základní sestavy Thomase Müllera. Ještě dlouho mu tu porážku a pozdější vyřazení mlátili o hlavu.

A konečně: je rozeným vítězem. a stejně by ohrozil pouť za ligovým prvenstvím, jen aby se nemusel vzdát základu své filozofie. namátkou v listopadové bitvě v Huddersfieldu. V poločase tam favorit s nováčkem prohrával. „Hrajte dál jako doteď, i kdyby vás to mělo stát body. Uvidíte, že se vám to v průběhu sezony nakonec vyplatí,“ nabádal skleslé opory v přestávkovém proslovu.

I cesta může být cíl. V tomto případě však cesta skutečně vedla ke kýžené metě. Po obrátce Citizens otočili na konečných 2:1. A pravdu měl Guardiola nakonec i s tím titulem.

CELÝ PŘÍBĚH PEPA GUARDIOLY SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 3. KVĚTNA 2018.

-red-

(zdroj fotky: fifa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace