eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

TOP 7 nejčastějších reprezentantů! Kdo z aktivních hráčů atakuje Poborského?

📁 Domácí fotbal, Homepage, Reprezentace, Topstory 🕔18.11.2014

plasiljaroslav_hra fifa.com

Česká fotbalová reprezentace si již nějakou dobu prochází jistou generační obměnou poté, co skončila éra Nedvěda, Poborského nebo Šmicera a není divu, že se z toho už nějakou dobu nemůže pořádně oklepat. Tihle úspěšní hráči zanechali v národním týmu hodně výraznou stopu.

Nynějšímu reprezentačnímu kouči Pavlu Vrbovi se sice povedlo značně omladit sestavu a dává velkou příležitost i několika mladíkům, ale je rád, že si může pomoci i se zbylými aktivními členy týmu, který na EURO 2004 získal bronzové medaile.

Mezi nejčastěji reprezentujícími hráči v českém národním týmu už není žádný pamětník společného federálního výběru. Alespoň v nejlepší sedmičce podle reprezentačních startů se nacházejí jenom borci z nedávné minulosti nebo dokonce ze současnosti.

Jaroslav Plašil (záložník) – 91 startů, 6 branek

Blonďatý středopolař vystřídal v reprezentačním dresu řadu postů. V mládežnických výběrech působil nejčastěji jako klasický špílmachr, ale v seniorské reprezentaci debutoval jako pravý záložník, poté nejčastěji působil nalevo a v poslední době se nejčastěji objevuje na pozici defenzivního halva.

Plašil nikdy nepatřil v národním týmu k nějakým velkým hvězdám jako Rosický, naopak se stal hlavně v éře trenéra Bílka, kdy se těšil největší důvěře v sestavě, nepřítelem fanoušků a většina jich byla ráda, že jej přestal jeho nástupce Pavel Vrba povolávat. Na podzim se však vrátil a ve výborné formě…

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace