eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

TOP 5 nejvytěžovanějších hráčů Paris Saint-Germain

📁 Homepage, Hráči, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔21.5.2015

Paris: Paris Saint-Germain Football PlayersDavid Luiz se stal okamžitě po příchodu do PSG oporou obrany

Hráči Paris Saint-Germain minulý týden završili zisk mistrovského hattricku a posunuli tím klub na osmé místo historických tabulek podle získaných titulů ve francouzské nejvyšší soutěži.

Před vstupem katarských šejků do vlastnické struktury PSG totiž tým z francouzské metropole nepatřil mezi ta největší jména francouzského klubového fotbalu.

A i když se příznivci PSG chlubili mnoha velkými hráčskými jmény historie, namátkou držitelem Zlatého míče za rok 1995 Georgem Weahem, nemohlo se mužstvo sídlící v Parku princů pyšnit mnoha týmovými úspěchy.

Klub založený až v roce 1970 vyhrál do té doby ligu pouze dvakrát, a to v letech 1986 a 1994. K tomu přidal dnes již zaniklý Pohár vítězů pohárů v roce 1996. O to víc je třeba současným úspěchům mužstva okolo kapitána Thiaga Silvy přikládat na váze.

Z toho důvodu Vám dnes představíme pětici svěřenců Laurenta Blanca, kteří se nejvíc zasloužili o opětovnou obhajobu ligového vítězství.

David Luiz – 27 záp./ 2257 min

Brazilský stoper přestoupil do Paříže na konci loňského ročníku z Chelsea za 50 mil. liber, což z něho udělalo historicky nejdražšího obránce na světě.

A ačkoliv ještě před nástupem do klubu stihl na loňském mistroství světa zanechat velmi matnou stopu, v novém působišti předvádí výkony na jedničku.

Osmadvacetiletý stoper se okamžitě zařadil mezi vyvolené hráče trenéra Laurenta Blanca. Za sedmadvacet startů v Ligue 1 byl Luiz šestadvacetkrát členem základní sestavy a jen třikrát nedohrál celé utkání.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace