eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

TOP 5 nejlepších zahraničních střelců v tomto ročníku Gambrinus ligy

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Topstory 🕔9.3.2014

rybalkasergej_hra fcslovanliberec.cz

V české nejvyšší soutěži sice není tolik zahraničních fotbalistů jako v jiných evropských ligových soutěžích, například v Premier League, ale stále více se začínají prosazovat a ve svých týmech si získávají u trenéra stále důležitější pozici. Znamená to zlom ve vnímání cizinců?

I výsledky české reprezentace dokazují, že našemu národnímu týmu schází především kvalitní útočníci a hráči do ofenzívy, což se projevuje i v aktuálním pořadí střelecké tabulky Gambrinus ligy, v níž jsou na předních místech především hráči narození mimo území České republiky.

Ovšem ani na dalších pozicích nemusíme dlouho hledat fotbalisty ze zahraničí. Kdo všechno se nejvíce plete do řemesla českým kanonýrům Lafatovi, Pospěchovi či Nešporovi? Někteří mohou reálně pomýšlet i na korunu pro krále střelců.

5. Sergej Rybalka (záložník, Ukrajina, Slovan Liberec) – 5 branek

Ukrajinský záložník se měl v zimě vrátit do Dynama Kyjev, ale vedení Slovanu se nakonec podařilo jej udržet i pro jarní část Gambrinus ligy a všichni si tímto tahem mohou mnout ruce, zvláště po odchodech několika klíčových opor do zahraničí.

Rybalka v uplynulých kolech po zimní přestávce sice ještě neskóroval, ale i tak je pro severočeské mužstvo velice platný. Kouč Šilhavý by ale byl jistě rád, kdyby tvořivý středopolař znovu našel střeleckou formu ze začátku sezóny, kdy se trefil v prvních 7 kolech hned čtyřikrát.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace