eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

TOP 5 nejdražších přestupů v historii Realu Madrid. Kdo se zařadil za Balea?

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔16.7.2014

figoluis_hra fcbarcelona.com

Nejslavnější fotbalový klub na světě se může honosit obrovským rozpočtem, jak by také ne, když je jeho přízvisko královský. Real Madrid byl prvním klubem, kterému jeho jméno poskytnul na základě úspěchů sám španělský král. Madrid C. F. v minulosti proslavil španělskou kopanou a právě hráči v bílých dresech mohou za oblibu kulatého balónu zakořeněnou v Hispáncích.

Po neuvěřitelném dobývání fotbalové Evropy v padesátých až šedesátých letech a hegemonii ve španělské lize přišel na řadu marketing. Real začal další z válek s Barcelonou, a opět úspěšně, když Kataláncům přetáhnul nedávno skonalou legendu Alfréda Di Stéfana.

Stejně jako další souboje mezi Madridem a Barcelonou pokračuje i tato, a ačkoliv si to ani jeden z klubů nepřizná, má z největší části za vinu až zbytečné každoroční posilování gigantů. Ti se předhánějí nejenom na fotbalovém hřišti, jak bylo vidět na případu Neymara a následné reakci hlavního města v podobě Balea.

Velšský reprezentant je dost možná nejdražším hráčem na světě, to je všeobecně známá věc. Koho si ovšem Madridistas cenili natolik, aby za něho „vyplázli“ podobnou částku?

5. Luís Figo – 60 miliónů euro

Velký zrádce, člověk beze špetky cti, nebo prase, takto je označován fanoušky Barcelony, kteří ani po letech odchod portugalského Žraloka nepřekousli. Zvláště když se v Realu šikovali Galácticos Florentina Peréze. Ti však skončili obrovským neúspěchem a po několika letech se postupně rozpadli.

Figo zamířil do Interu Milán, aby obnovil svou zašlou slávu. V městě módy se potkal například s Estebanem Cambiassem, jenž po odchodu z Madridu Realu citelně chyběl. Společně se jim podařilo zvítězit ve vysněné Lize mistrů.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace