eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

TOP 4 aktivní hráči Synot ligy s největším počtem startů v lize

📁 Homepage, Hráči, Synot liga, TOP Články, Topstory 🕔9.7.2015

pitakkarel_hra slavia.czKarel Piták prožil nejlepší léta ve Slavii Praha

S pokročilým fotbalovým věkem přichází možnost zápisu do historických tabulek české nejvyšší soutěže, protože sportovní dlouhověkost jde ruku v ruce s vysokým počtem odehraných zápasů.

ČTĚTE TAKÉ: TOP 3 hráči Synot ligy, kteří ukončili kariéru bez fanfár

A tak s odchodem Pavla Horvátha do fotbalového důchodu ztratila liga třetího nejvytěžovanějšího hráče v poli historie. Jaromír Blažek je ve stejné kategorii mezi brankáři dokonce druhý.

Dnes už bývalý kapitán Viktorie Plzeň dosáhl cifry 426 zápasů, předním už jsou pouze Rudolf Otepka s 431 a Stanislav Vlček se 436. Ikona pražské Sparty nastoupila do 401 zápasů, rekordmanem je Martin Vaniak se 432.

ČTĚTE TAKÉ: TOP 4 nejstarší hráči Synot ligy. Kdo brzy napodobí Blažka s Horváthem?

Proto Vám dnes představíme čtveřici hráčů Synot ligy s největším počtem startů v samostatné české lize.

Karel Piták (SK Slavia Praha) – 289 zápasů

Karel Piták rozložil svou necelou třístovku ligových zápasů mezi tři kluby. Domovský Hradec Králové, Slavii Praha a Baumit Jablonec. V pětatřiceti letech nejstarší člen kádru Sešívaných se loni vrátil do Edenu po osmileté pauze strávené v zahraničí a v Jablonci.

Nikdy v kariéře se mu nepodařilo odehrát kompletní ročník, jeho zápasovým maximem je osmadvacet mačů ze sezony 2003/04. V současnosti se nachází na třiatřicátém místě historický tabulek.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace