eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

TOP 3 nejúspěšnější trenéři v historii Gambrinus ligy. Kdo byl zárukou úspěchu?

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Topstory 🕔29.5.2014

vrba_Fcviktoria.cz

Trenéři jsou v českém prostředí hodně spotřebním zbožím a výjimkou, bohužel, není v tomto směru ani Gambrinus liga. Ani v letošní sezóně kluby nešetřily různými trenérskými rošádami a jenom málo koučů dotrénuje v týmu až do závěrečného kola.

Ne všichni lodivodi jsou však vyhazováni kvůli špatným výsledkům, protože někteří mají v české nejvyšší soutěži opravdu hodně dobrou výsledkovou bilanci, která jim následně zajistila angažmá u reprezentačního týmu či v zahraničním klubu.

Kdo má nejlepší procentuální úspěšnost v odtrénovaných zápasech? V našem žebříčku jsme brali v úvahu jenom kouče, kteří odtrénovali alespoň třicet zápasů, tedy jednu celou sezónu.

3. Pavel Vrba (Baník Ostrava, Viktoria Plzeň) – 66,87%

Bývalý obránce začínal v Gambrinus lize nejprve jako asistent v Baníku Ostrava, kde krátce působil i jako hlavní kouč, ale největší úspěchy prožil pochopitelně ve Viktorii Plzeň. O jeho povedeném angažmá na západě Čech svědčí i fakt, že od roku 2010 do roku 2013 se stal čtyřikrát Trenérem roku.

Vrba dokázal dostat Viktorii ze sestupových vod a hned ve své druhé sezóně se v Plzni radoval ze zisku domácího poháru, to byl však jen začátek úspěšné cesty. Poté následovaly dva mistrovské tituly a dvojnásobná účast v základní skupině Ligy mistrů. Není divu, že má ze 162 odtrénovaných ligových zápasů úspěšnost 66,87%.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace