eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

TOP 3 nejlepší nováčkovské sezony. Které týmy po postupu do ligy uhrály nejvíce bodů?

📁 Homepage, Synot liga, Topstory 🕔7.7.2015

hubacekdavid_hra fcfastavzlin.czVeterán David Hubáček byl člen zlínského mužstva už v sezoně 2002/03

Předloňský sestup Sigmy Olomouc byl překvapením nejen pro vedení hanáckého celku. U tradičního ligového klubu, který v poslední pětiletce střídal boje o evropské poháry a o záchranu, zřejmě nikdo nepředpokládal, že by mohlo dojít až na nejhorší, což se nakonec stalo.

Sigma se po 26. kole sezony 2013/14 dostala do pásma sestupu a už se z něj nedokázala vyhrabat. Před následujícím druholigovým ročníkem tak byl před svěřenci staronového trenéra Leoše Kalvody jasná cíl, ihned postoupit zpět mezi elitu.

Hanákům se to bez problémů podařilo a i kvůli jménu Sigma Olomouc je mnoho fanoušků zvědavo, jak se jim v nové sezoně bude dařit. Druhým nováčkem v Synot lize je FASTAV Zlín, jehož posun mezi elitu byl následkem nepřipravenosti původně druhého celku tabulky FK Varnsdorf.

Jak postup jasného favorita, tak administrativní posun do nejvyšší soutěže historie české ligy zná, proto Vám dnes představíme trojici mužstev, které dokázaly bez problémů obhájit svou postupovou pozici a v nováčkovské sezoně získaly nejvíce bodů.

FC Tescoma Zlín – 42 bodů, 7. místo

Nováček letošní sezony se zatím nemůže honosit titulkem tradiční ligový klub, přestože nadcházející ročník pro něj bude jedenáctý v nejvyšší české soutěži. V celkovém počtu získaných bodů je totiž až na osmnáctém místě historických tabulek.

Ze současných ligových mužstev se pod ním nachází pouze Dukla Praha a Vysočina Jihlava, kteří však mají odehráno méně než polovinu zápasů.

Sezona 2002/03, kdy tehdejší Tescoma Zlín jako nováček získala 42 bodů a obsadila sedmé místo v tabulce je historický nejlepším umístěním klubu z Baťova města v historii české ligy. Oporami mužstva byli bývalý reprezentant Edvard Lasota, členové tehdejších Lvíčat Vlastimil Vidlička a Jiří Koubský nebo Slovák Branislav Rzeszoto.

Brankař, který se ve Zlíně mihl jen ne jedinou sezonu, si svými výkony tehdy dokonce vychytal místo ve slovenském národním týmu.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace