eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

TOP 3 hráči Synot ligy s největším počtem odehraných minut v kvalifikaci o EURO 2016

📁 Homepage, Reprezentace, TOP Články, Topstory 🕔16.6.2015

IS_45618565David Lafata je nejvytěžovanější útočník české reprezentace

Za posledních jedenáct let, neboli od posledního velkého úspěchu národního týmu na mistroství Evropy v roce 2004, se v kádru reprezentace velmi změnil poměr hráčů působících doma a v zahraničí.

Na bronzovém EURU se do třiadvacetičlenné nominace dostalo duo z Baníku Ostrava a trio ze Sparty, na mistroství světa v roce 2006 se představil pouze Jaromír Blažek a druholigový Karel Poborský. O dva roky později na turnaji v Rakousku a Švýcarsku českou ligu zastupovali pouze Václav Svěrkoš a Michal Kadlec, aby na poslední evropský šampionát odcestovala rovná osmička hráčů působících v české nejvyšší soutěži.

Tento trend, tedy hráči hrající Synot ligy kvalitativně převyšující naše krajánky, pokračuje až do dnešní doby, kdy v nominaci na poslední kvalifikační duel proti Islandu byla mezi třiadvaceti vyvolenými rovná dvanáctka hráčů účinkujících v české lize.

V dnešním článku Vám proto představíme nejvytěžovanější hráče dosavadní kvalifikace na mistrovství Evropy ve Francii 2016, jejichž mateřský klub působí v Synot lize.

David Lafata (AC Sparta Praha) – 398 minut

V současnosti nejlepší český útočník debutoval v národním týmu už v roce 2006, ale stabilním členem kádru se stal až v roce 2010. Po příchodu trenéra Pavla Vrby se David Lafata vypracoval na útočníka číslo jedna a s tím přichází i dostatek herních příležitostí.

Na druhou stranu potkal sparťanského útočníka tradiční osud ofenzivních hráčů, a to že jsou při střídání první na řadě. Proto třiatřicetiletý útočník nedohrál do konce ani jeden duel kvalifikace.

Nejblíže tomu byl v zápase v Turecku, kdy ho šest minut před koncem vystřídal na hřišti Matěj Vydra. Naposledy na Island pro zranění ani neodcestoval.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace