eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

TOP 10 ZIMNÍCH PŘESTUPŮ | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

TOP 10 ZIMNÍCH PŘESTUPŮ

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Gambrinus liga 🕔9.1.2012
TOP 10 ZIMNÍCH PŘESTUPŮ

Řepka po vzoru Švejka doputoval přes západ až do Budějovic

V prvním týdnu roku 2012 se konečně alespoň trochu rozhýbal tuzemský přestupový trh. A konečně se také rozhodlo, kam zamíří sparťanský rebel Tomáš Řepka. Nejdříve to vypadalo, že skončí v mistrovské Plzni. Ovšem ta si, když už bylo téměř všechno domluveno, vzpomněla, že letenský obránce hrál v této sezoně Evropské lize už v srpnu proti Vaslui, tudíž by nemohl v únoru nastoupit ve stejné soutěži proti Schalke… Takže Řepka nakonec doputoval po vzoru dobrého vojáka Švejka přes západ na jih do Českých Budějovic, s nimiž by měl v úterý podepsat smlouvu. Což je i tak první místo v TOP 10 české přestupové zimy HATTRICKu.

1. TOMÁŠ ŘEPKA (Sparta – České Budějovice)

Když nevyšla Plzeň a předtím Dukla, Příbram a Žižkov, o nichž se také mluvilo, budou dobré i zachraňující se České Budějovice. I když jsou od Prahy nejdál a zatím tam stále nevede dálnice. Velký slávista, budějovický trenér František Cipro je vůbec sběratelem sparťanských ikon. V Plzni před časem vítal Horsta Siegla, teď bude trénovat Tomáše Řepku. Původně byl v plánu i Řepkův kamarád z Letné, brankář Jaromír Blažek. Oba dva by ale nejspíš byli pro jihočeský klub ekonomicky příliš nároční. V každém případě je dobré, že Gambrinus liga o borce Řepkových kvalit nepřijde.

2. TOMÁŠ WÁGNER (Příbram – Plzeň)

Kromě trenéra Vavrušky byl tenhle jednadvacetiletý útočník českého národního týmu do 21 let hlavním strůjcem podzimního příbramského zázraku. Sám obstaral sedm gólů a experti se divili, proč po něm už dávno nesáhl nějaký špičkový český tým. Stalo se v zimě v případě mistrovské Plzně. Na západě Čech je sice i v útoku velká konkurence, ale Wágner by se i tam měl prosadit.

3. MARIO HOLEK (Dněpropetrovsk – Sparta)

Pětadvacetiletý fotbalista přišel v zimě na Letnou z ukrajinského z Dněpropetrovska jako volný hráč. Na Letné podepsal kontrakt do 30. června 2016. Brněnský středopolař odešel na Ukrajinu v roce 2008 coby velký talent. Ligu hrál už v osmnácti letech, pronikl brzy i do reprezentačního áčka. Po zranění na podzim pravidelně nehrával, ale ve Spartě by se měl dostat rychle do někdejší formy.

4. TOMÁŠ VACLÍK (Žižkov – Sparta)

Jméno si tenhle brankář udělal skvělými výkony v bronzovém reprezentačním týmu do 21 let. Přestože si na podzim ve Spartě vydobyl své místo mezi tyčemi Švenger, chce se Vaclík poprat na Letné o pozici gólmanské jedničky. Někteří experti sice tvrdí, že mu na gólmana chybí pár centimetrů výšky, ale jak tvrdí Oldřich Pařízek, majitel známé brankářské školy, to lze kompenzovat správným postavením.

5. MILAN ŠKODA (Bohemians 1905 – Slavia)

Když klokanům v útoku Škoda chyběl, byli poloviční a často střelecky impotentní. Ostatně jako celá podzimní Slavia, jíž důrazný a průbojný útočník zoufale chyběl. To by se na jaře Škodovým příchodem – zatím formou hostování – mohlo změnit.

6. TOMÁŠ BERGER (Dukla – Plzeň)

Nadějný středopolař Dukly se lepšil zápas od zápasu. Není divu, že po synovi slavného otce, sparťanského internacionála Jana Bergera, sáhla nakonec Plzeň. Teď bude záležet jen na mladém záložníkovi, jak se v nesmírně těžké mistrovské konkurenci vedle špílmachra Horvátha prosadí. I když po Jiráčkovi, jenž odešel do bundesligového Wolfsburgu, tu už jedno volné místo je. Další může uvolnit stejným směrem mířící Pilař.

7. JAROMÍR BLAŽEK (Sparta – Jihlava???)

Na rozdíl od Řepky brankářskému veteránovi Blažkovi jihočeské angažmá v závěru kariéry nevyšlo. Velký zájem o něj však projevuje druholigová Jihlava. Ta má nejen pěkný stadion, ale i velké ambice a zájem vrátit se co nejrychleji do nejvyšší soutěže. Zkušený Blažek by jí k tomu mohl na jaře výrazně pomoci.

8. JAKUB PODANÝ (Sparta – Olomouc)

Tenhle sparťanský levonohý záložník na sebe upozornil na podzim roku 2010 v Evropské lize proti Palermu, v němž skvěle debutoval v letenském áčku. Vzhledem k tomu, že nový generální sportovní manažer Sparty Jaroslav Hřebík toužil po svém olomouckém asistentovi z české „devatenáctky“ Václavu Jílkovi, musel se Podaný výměnou stěhovat na Hanou. Mohl by však do celku Sigmy, která kvůli korupčnímu bodovému odpočtu bojuje nezvykle o ligovou záchranu, přinést potřebný vzruch. Coby rodák z nedalekého Přerova nejde do neznámého prostředí.

9. JIŘÍ BÖHM (Žižkov – Slavia)

Nadějný útočník na sebe upozornil na podzim v barvách Žižkova, kde nečekaně patřil k oporám nováčka. Přitom chtěl před nedávnem s fotbalem praštit. Odjel totiž do Manchesteru, kde však nehrál fotbal, ale myl nádobí v restauraci. Ve Slavii by ve spolupráci s lepšími spolupráci mohl ještě výkonnostně růst. Zvlášť když pozná, jaké je to fajn dostávat pravidelně plat.

10. VLADIMÍR BÁLEK (Bohemians 1905 – Žižkov)

Tento vytáhlý útočník se opakovaně vrací do Bohemians 1905 a odchází do jiných celků, kde se mu obvykle daří lépe. Přede dvěma lety – byl i díky spolupráci s kolegou Kalabiškou – v druholigové Vlašimi nejlepším střelcem druhé nejvyšší soutěže a postrachem brankářů. Po návratu do Vršovic mu to už však tolik nešlo. Na Žižkově by ale při záchranářských pracích zase mohl ožít. Ostatně nový žižkovský trenér Nádvorník Bálka z Vlašimi z nedávné úspěšné spolupráce velmi dobře zná.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace