eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

TOP 10: Deset nejvlivnějších žen českého fotbalu

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔22.11.2016

hattrick_prosinec2016_nahled

UPOUTÁVKAŽeny jsou krásné, půvabné a dokážou pobláznit hlavu každému chlapovi. Což naplat, je nutné si připustit, že už dávno nevládnou jen sporáku a míchají se do věcí, které mužské ego občas jen stěží skousne. Umějí to ale provést brilantně. Vždyť vzpomeňte na slavný francouzský román „Tři mušketýři“ a lstivou Constance Bonacieuxovou. V českém prostředí nebyl v minulosti před ženami ochráněn ani Karlštejn, natož pak náš milovaný fotbal. Podívejme se na deset nejvlivnějších žen, které se motají kolem tuzemských zelených pažitů.

1) Dagmar Damková

Kdo by tuto jedenačtyřicetiletou královnu z Plzně neznal. Životní partnerka Romana Berbra moc dobře ví, komu zavolat a kde se čeho dožadovat. Dlouhých pět let vládla Damková i českým rozhodčím a často se na ni poukazovalo jako na jednoho z viníků špatné situace na tuzemských pažitech. V březnu tohoto roku řekla sbohem údajně z důvodu pracovní vytíženosti pro asociace FIFA a UEFA, ale asi jen pár zainteresovaných ví, co všechno se událo v pozadí. Bývalá talentovaná rozhodčí i kvůli svému partnerovi příliš v oblibě není.

2) Markéta Haindlová

Pár mužských hlav pomotala i specialistka na sportovní právo Markéta Haindlová. Členka České advokátní komory a předsedkyně České asociace fotbalových hráčů má o současném dění na tuzemském bitevním poli velký přehled a umí zatopit i nejvlivnějším. Věčná kritička poměrů ve zdejším fotbalovém prostředí má vliv a talent, což by vám z minulosti potvrdil i známý moderátor Libor Bouček.

3) Eva Haniaková

Velké jméno mezi ženami motajícími se kolem fotbalu je Eva Haniaková. Bývalá vynikající hráčka a kapitánka národního výběru se dokázala prosadit i jako dobrá trenérka. Pod jejíma rukama ve Spartě prošel bezpočet budoucích reprezentantek. V současné době působí také v roli hlavní trenérky ženské reprezentační sedmnáctky. Ve sbírce ocenění ji nechybí ani Cena Václava Jíry, jenž je předávána lidem, kteří se významným dílem zasloužili o rozvoj českého fotbalu.

KTERÁ Z VLIVNÝCH ŽEN SKONČILA V TOP 10 NA 4. AŽ 10. PŘÍČCE A PROČ? TO SE DOZVÍTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 10. LISTOPADU 2016!

hattrick_prosinec2016_titulka

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace