eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Titul v samostatné české lize získalo zatím 5 klubů. Kdo je suverénně nejlepší?

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Homepage, Topstory 🕔27.7.2014

banik_ostrava facebook.com/fcbanik.cz

Od vzniku samostatné české ligy už nám pár let uplynulo a nyní je na čase trochu zapátrat v historii naší nejvyšší soutěže. Máme za sebou již 21 odehraných sezón samostatné české soutěže. A kdo získal během těchto let nejvíce mistrovských titulů a je nejúspěšnějším českým celkem v historii? Vítěz je naprosto suverénní a jeho náskok může být překonán až za hodně dlouhou dobu. Titul ale vyhrály ještě další čtyři celky a my se podíváme jaké a kolik těch titulů ve sbírce vlastně mají.

5. Místo – Baník Ostrava, 1 mistrovský titul

Pátým nejúspěšnějším týmem samostatné české ligy je Baník Ostrava, jemuž na toto místo stačilo získat pouze jeden mistrovský titul. Z toho se radoval v ligové sezóně 2003/2004 a tehdy hráli baníkovci jako z partesu. Hráli pohledný útočný fotbal s mnoha góly a mistrovský titul si dozajista zasloužili.

Jejich velkým klíčem k úspěchu byla velmi vyvedená podzimní část, kdy si Baník dokázal vytvořit na čele velký bodový náskok, který si na jaře prakticky pouze udržoval. Moravskoslezský celek měl tehdy k dispozici velice dobrý mančaft, jehož gólově táhl především nejlepší střelec ligy Marek Heinz, který nastřílel 19 branek. Povedenou sezónu měl také Miroslav Matušovič, který vsítil 10 branek a Zdeněk Pospěch nastřílel 9 gólů.

ČTĚTE TAKÉ: Největší talenti Synot ligy! Dostanou se jednou z juniorské reprezentace do té seniorské?

(foto: facebook.com/fcbanik.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace