eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Tabulka střelců portugalské ligy: obrany soupeřů ničili útočníci Benficy

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔3.6.2016

konstantinosmitroglou_radostpireus_uefa_comMitrouglu zapomněl na anglické trápení

Opět velmi dramatický byl průběh Primeiry Ligy, potřetí v řadě ji však dokázala opanovat Benfica Lisabon. Zatímco loni měla vyzyvatele v Portu, letos ji dýchal na záda městský rival Sporting.

Klubové pořadí se promítlo také do tabulky střelců. Hráči staronového mistra obsadili zlatou a bronzovou příčku, prapor Sporting vlaje na druhé příčce.

Konstantinos Mitroglou (Benfica Lisabon) – 19 branek

benficalisabon_logo85x85Osmadvacetiletý útočník dlouho patřil k tomu nejlepšímu, co mohla řecká liga nabídnout. Pravidelně nasázel spoustu gólů a jednou převzal cenu pro kanonýra sezóny. Do světa vyrazil relativně pozdě, teprve před dvěma a půl lety.

Za dvanáct miliónů liber jej z Olympiakosu vytáhl Fulham. Premier League mu však vůbec nesedla. Odehrál pouhých pár minut a londýnský celek spadl do Championshipu. Prospělo mu hostování zpátky v Pireu. Střelecky se opět chytil, a protože Cottagers o něj nejevili zájem, pustili ho Benfice.

Partnerství s Jonasem, o kterém ještě bude řeč, mu náramně sedlo. Vyšla mu především druhá polovina ročníku a výrazně se podílel na titulu pro Benficu.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace