eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Švéd, Fin i Uruguayec! TOP 3 neholandští střelci v historii Ajaxu

📁 Aktuálně, Homepage, Hráči, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔10.10.2016

stefanpettersson_slavitriumfgoteborg_uefa_comŘíká vám něco jméno švédského snajpra Petterssona?

ajaxamsterdam_logo85x85ŽEBŘÍČEKAjax Amsterdam je na fotbalové mapě velký pojem, a to nejen v Nizozemsku, ale rozhodně i v celé Evropě! Klub z hlavního města, jenž byl založen před 116 lety, vyhrál ligový titul v Eredivisii v 33 případech, hned čtyřikrát ovládl prestižní Champions League. K tomu se navíc může chlubit naprosto špičkovou mládežnickou akademií, která patří mezi nejlepší na celé planetě.

Není proto divu, že dres Ajaxu v minulosti oblékalo několik významných jmen! Nechyběli ani špičkoví útočníci, které si právě v dnešním článku představíme. Řeč ale dojde pouze na ty z ciziny, samotné holandské střelce tentokrát necháme stranou.

Podívejte se společně s námi na TOP 3 zahraniční střelce v historii nizozemského klubu Ajax Amsterdam! Nechybí dva Seveřané, které doplní borec z Jižní Ameriky.

3) Stefan Pettersson (Švédsko)

100 gólů / 197 zápasů

Švédský kanonýr Stefan Pettersson válel v barvách amsterdamského celku už během minulého století, konkrétně v letech 1988 až 1994. Velkou část své kariéry strávil také v IFK Göterborg, v reprezentaci posbíral přes třicítku startů. A jeho bilance v samotném Ajaxu? Za téměř dvě stě zápasů nasázel stovku branek, což činí průměr zhruba půl gólu na utkání.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace