eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Sudí škodí Spartě. Ta si prý nekoupila jízdenku, a jede až ve 3. třídě. Chřestýš se má údajně zase motat kolem Plzně

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, TOP Články, Topstory 🕔5.9.2019

Máme sice reprezentační pauzu, ovšem v zákulisí se objevují nové informace o údajném dění v lize a kolem ní. Třeba kolega Stanislav Hrabě, mj. jediný český novinář hlasující v prestižní anketě časopisu France Football „Zlatý míč“, na serveru Ruik.cz napsal, že Spartě v nové sezoně škodí sudí prý hlavně proto, že si nezakoupila tradiční „jízdenku“. A autor tohoto komentáře se zase dozvěděl, že protřelý fotbalový šíbr Martin „Chřestýš“ Svoboda, známý svým přátelstvím s plzeňským ředitelem Adolfem Šádkem, po odchodu Františka Myslivečka (bývalý sportovní ředitel Viktorie odchází do Slavie. V jejím sportovním úseku bude  odpovídat za plánování a rozvoj hráčských kariér, hlavně mladých hráčů a talentů včetně jejich vyhledávání) z vedení Viktorie údajně zintenzivnil svou činnost a měl prý obnovit své kontakty. O těch se před lety zmiňoval i sparťanský majitel Daniel Křetínský. 

Okolo Sparty se dějí věci nebývalé – stěžuje si na rozhodčí. A oprávněně, zářez v Liberci (před tím ovšem i v Českých Budějovicích) už vyvolal reakci. Předseda fotbalové asociace Martin Malík se snažil rozjitřené vášně omluvit, že všichni jsou omylní, i rozhodčí. To všichni víme, jejich omylnost je ovšem často vystavěna na bezchybnosti v plnění zadání… Současná potíž Sparty Praha spočívá v tom, že si letos dle informací nezakoupila tradiční ´jízdenku´, která by ji dovedla do kýženého cíle. A kdo se takto cuká, bývá trestán, cestuje ve 3. třídě. A pozor, může skončit i v ´dobytčáku´,“ napsal Stanislav Hrabě na serveru ruik.cz.

Pokud jde o Spartu, chtěl v ní pracovat i Martin „Chřestýš“ Svoboda. Byl to jeho celoživotní sen. „Jsem od dětství sparťanem.Řeknu to na rovinu, jak jsem byl vychovaný tátou, můj cíl byl pracovat ve Spartě Praha,“ svěřoval se Svoboda před pěti lety médiím.

Někdejšímu funkcionáři Satalic, Čáslavi či Táborska, přezdívanému kvůli jeho oblíbeným řetězům na krku „Chřestýš“, se ale jeho sen už těžko vyplní.„Nyní, co z vedení Plzně odešel František Mysliveček, točí se kolem klubu zase Chřestýš,“ sdělil serveru efotbal.cz informovaný zdroj.

Úřadoval v Avionu, v areálu Křetínského vydavatelství

Vzpomněl jsem si v této souvislosti, jak mi jeden z novinářských kolegů před časem sdělil, že se s Martinem „Chřestýšem“ Svobodou nečekaně setkal v restauraci „Avion 58“. Ta sídlí v Praze-Holešovicích přímo v areálu vydavatelství Czech News Center, patřícímu Danielu Křetínskému, jenž vydává mj. deník Sport, Blesk, Aha!, Reflex atd. „Chřestýšovým“ společníkem u stolu měl tehdy být známý ligový rozhodčí Pavel Franěk a Martin Svoboda se nijak neskrýval, naopak. Jít do jámy lvové přímo do oblíbené novinářské hospody vedle Křetínského vydavatelského domu, tomu říkám „mít koule“.  Pavel Franěk mimochodem zápasy často Plzně píská, bylo tomu tak třeba i v posledním ligovém kole v Příbrami (2:1 pro Viktorii).

více na eFotbal.cz

/zdroj fotky: sparta.cz/

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace