eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

STOP KRIMINALIZACI FANS! Nejsou to chuligáni, které amnestie pustila na stadiony

📁 Blogy, Domácí fotbal, Gambrinus liga, Topstory 🕔8.4.2014

fanousci_banik banicek.com

POLEMIKA – Už jsem nechtěl více o problémech s hooligans na českých stadionech psát, ale vyzval mě k tomu páteční komentář šéfredaktora deníku Sport Lukáše Tomka s názvem „Přestaňte tleskat chuligánům“. Přítel Tomek se možná bude zlobit, ale nezbývá mi než konstatovat, že míchá hrušky s jablky. Kdyby sledoval pondělní poslední díl úspěšného seriálu České televize „Případy 1. oddělení“, možná by se po rekonstrukci jednoho staršího případu z prostředí fotbalových chuligánů v problematice dokonale zorientoval.  Šéf oddělení zabývající se extrémisty nabalenými na fotbal tam zevrubně a opakovaně vysvětluje svým kolegům kriminalistům rozdíl ve velmi složité struktuře fanoušků. Hlavně jasně odděluje „fans“ od „ultras“ a „ultras“ od „hooligans“. Takže spojovat titulek „Přestaňte tleskat chuligánům“ s transparentem „Stop kriminalizaci fans“, který vyvěsili sparťanští fanoušci při ligovém utkání se Znojmem, je poněkud nepřesné. Stejně jako je nešťastné kriminalizovat tisíce „fans“ kvůli desítkám nezvladatelných „hooligans“.  O to nejspíš příznivcům Sparty při tvorbě transparentu také nejspíš šlo, nicméně byli hozeni do jednoho pytle.

Lukáš Tomek mj. v pátek v deníku Sport ve svém sloupku s názvem „Odpískáno“ píše: „STOP KRIMINALIZACI FANS. S tímto transparentem vyrazil na ligové utkání proti Znojmu sparťanský kotel. A nakonec ještě svůj protest doplnil odchodem z tribun přesně ve chvíli, kdy David Lafata vstřelil rekordní 134. ligový gól. Přiznám se, že gesto fanoušků mi přijde hodně hloupé. Nechápu uvažování těch lidí z kotle, kteří se tváří, že fotbal se tu hraje jen pro ně. A tudíž mají zvláštní právo nastavovat při něm pravidla podle jejich zvráceného vidění světa. 

Na Bazalech po sobě individua rozumu zbavená metala světlice a vytrhané sedačky. Vidíte brutální záběry, na nichž chuligáni kopou do ležícího muže a pár tvrdých ran mu zasadí i přímo na lebku. Celé to vlastně připomíná pokus o vraždu. Každý normální člověk musí takový horor odsoudit a volat: ‚Udělejte s tím už něco.‘ A je úplně jedno, komu fandí, jaké má vzdělání, jestli chodí do kotle nebo do VIPu. Protože tato brutalita je společensky nebezpečnější než krádež nebo podvod. Jde při ní totiž o jedinou věc – o primitivní přímočaré násilí.

…celý článek čtěte na eFotbal.cz

(zdroj fotky: banicek.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Ligový speciál časopisu HATTRICK právě v prodeji!

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace