eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Startuje Bundesliga, čeká se boom, který nezastaví ani „neymarovská“ spirála

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, Fanoušci, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔18.8.2017

Startuje německá Bundesliga!

BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA – V pátek se zvedá opona soutěže v zemi, kam dojedete bez stání na hranicích a pouze s občankou v kapse. Nikde blíž Česku nenajdete kvalitnější fotbalovou ligu. Bundesliga zvedá svoji oponu. Ale za oponou, jejíž výšku a kvalitu nebudeme moci v tuzemských podmínkách v nejbližších letech přelézt, kdyby se Číňani z Edenu a energetický magnát z Letné rozkrájeli a „půl svého království“ prodali.

V Německu se stal v posledních letech fotbal obrovským byznysem a prakticky samostatným a notně výdělečným „výrobním“ odvětvím a tedy důležitou složkou hrubého domácího produktu. Nebudu se ale pouštět na pro mě tenký ekonomický led, zůstanu u fotbalu.

V Německu trvá a možná bude i kulminovat divácký boom. V loňském ročníku přišlo do ochozů v průměru 40 692 fanoušků, ale sestupem Ingolstadtu s Darmstadem a jejich nahrazením Stuttgartem a Hannoverem vzrostou kapacity stadionů. Slovo vyprodáno se stane tradiční „výbavou“ pokladníků, takže pozor na to, pokud si chcete vyrazit z Česka na Bundesligu jen tak, jak se říká na blind, neboli na slepo.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: bundesliga.de)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace