eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Srpen jako klíčový měsíc. Ligové vysvědčení zatím pokulhává

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Procházka ligovým děním, Topstory 🕔5.8.2019

Jak se českým klubům povede v boji o pohárovou Evropu?

PROCHÁZKA LIGOVÝM DĚNÍMČeská nejvyšší soutěž má před sebou nejdůležitější měsíc v celé sezoně. Nebude se v něm samozřejmě rozhodovat o mistru, sestupujícím, či postupujících do evropského osudí. Půjde v něm o mnohem víc, o jméno Fortuna ligy v Evropě, o zhodnocení soutěže směrem ke klubům, následným možným prodejům hráčů do zahraničí a tím pádem i posílením ekonomik účastníků ligy. Roztáčí se tak složitý kolotoč, jehož efektivita se pozná až později. Je to kolotoč předkol evropských pohárů.

Takové zrcadlo vám při vší úctě nenastaví nováček z Českých Budějovic, který svým elánem obral o body Spartu i Jablonec, ani třeba Slovácko, které vyhrálo na Letné. Tento lakmusový papírek směrem k zahraničí určí z 99 procent ty kluby, které se prezentovaly či právě v srpnu prezentují v předkolech pohárů. A tady zatím ligové vysvědčení pokulhává.

Plzeň dostala pořádně na frak od řeckého Olympiakosu. Ani v jednom zápase nedala gól, naopak čtyři dostala. To jsou jasná fakta. V této souvislosti je třeba připomenout úvahu trenéra Pavla Vrby před odvetou v Pireu. Hovořil o tom, jak má vyrovnaný kádr, snad jeden z nejsilnějších v historii a jak je těžké nominovat osmnáct borců. No vida, a dopadlo to výpraskem 0:4. Jinými slovy: co stačí Plzni doma, je málo na evropské scéně.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace