eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Srníček se jmenoval jinak, než se psalo! Média komolí i jiná jména

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔5.1.2016

Pavel SrnicekAž na parte bylo jméno Pavla Srnička napsáno správně.

NOVINKA – Jak už uvedl deník Blesk, nedávno zemřelý český reprezentační brankář a trenér gólmanů Sparty Pavel Srníček (47 let) se ve skutečnosti jmenoval jinak, než celý jeho život média uváděla. Přišlo se na to až po jeho smrti.

Žádný Srníček, ale po ostravsku krátce „Srniček“. I Wikipedie už to opravila. Se jmény slavných sportovců a fotbalistů, jejich správnými přepisy i výslovností ostatně mají média neustále problémy.

Jak píše Blesk, hodně lidí tak pravdu, bohužel, poznalo až z parte. Až tam poprvé uviděli černé na bílém příjmení „Srniček“ a divili se, zda to není tiskařský šotek či překlep.

Není. „Správně je krátce. I mé jméno psali během kariéry špatně, a tak chápu, že s tím Pavel časem přestal bojovat,“ potvrdil brankář a trenér Tomáš Bernady (chybně uváděný i jako Bernády), Srničkův exspoluhráč z Baníku a dlouholetý kamarád. A vysvětlil tak, proč nejspíš Pavel Srniček nechal česká média, aby mu říkala špatným jménem.

Ostatně s Ostraváky, vlastně Ostravaky, kteří mají „kratke zobaky“ a vyslovují krátce i dlouhé souhlásky, je vůbec potíž. Zatímco současný vedoucí mužstva Sparty a bývalý reprezentant Miroslav Baranek se píše s krátkým „a“, stoper Viktorie Plzeň, dříve Baníku Ostrava Jan Baránek mladší se stejně jako jeho otec i strýc (Jan a Vít Baránkové) uvádí správně s „a“ dlouhým.

Známý ostravský trenér a kouč vicemistrů Evropy z roku 1996 Verner Lička se zase dlouho psal jako Werner Lička. Až v poslední době se nejspíš přišlo na to, jak je jeho první jméno uvedeno v matrici.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: swfc.co.uk)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

SPECIÁL K MS PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace