eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Spěte jako Ronaldo! | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Spěte jako Ronaldo!

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Evropské poháry, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔1.12.2018

Jak to má se spánkem Cristiano Ronaldo?

UPOUTÁVKAKlasický osmihodinový spánek vede podle renomovaného experta a spánkového kouče Nicka Littlehalese k největší únavě mezi první a třetí hodinou odpolední. Tedy právě v čase, kdy (nejen) v nejlepších fotbalových ligách začíná nejvíce zápasů a jejich hlavní aktéři musejí být plně koncentrovaní a připravení podat co nejlepší výkon. Co s tím?

Bývalý ředitel obchodu a marketingu v britské firmě prodávající matrace a poté předseda britské spánkové rady, Nick Littlehales to ví. Už přes dvacet let totiž radí těm nejlepším sportovcům na světě, včetně fotbalistů Manchesteru United či Chelsea, amerických fotbalistů z NFL, basketbalistů z NBA i cyklistů z Týmu Sky, jak správně spát.

A je v tom tak dobrý, že jej Carlo Ancelotti jednoho krásného dne pozval na Santiago Bernabeu, aby se zde o svou moudrost podělil i s hráči Realu Madrid.

Právě kvůli němu tehdy Cristiano Ronaldo převrátil svůj denní režim naruby a dnes, ve svých třiatřiceti letech, má, alespoň podle výsledků letních fyzických testů v Juventusu, tělo jako dvacetiletý mladík.

Spánek pětkrát denně!

Stejně jako všem svým klientům před ním i po něm, Littlehase poradil Ronaldovi, aby do svého života zařadil spánkové cykly. Řekl mu, aby se vykašlal na spánek v noci a navykl si ulehat pětkrát denně na devadesát minut. Aby už hodinu a půl před tím, než zaujme embryonální polohu v pokaždé čistém povlečení, vypnul mobil, televizi a všechny další obrazovky, jejichž záření (zejména modré světlo) blokuje melatonin a způsobuje tak opožděné usínání a nedostatek spánku, který může vést až k deprivaci.

Ronaldo jej poslechl. Probdělé noční hodiny, kdy jeho proti- i spoluhráči počítali ovečky, věnoval cvičení ve své posilovně, „rychlým nohám“ nebo slalomu s míčem a sklidil ovoce. Celkem pětkrát získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy, pětkrát vyhrál Ligu mistrů a ani ve svých třiatřiceti letech neztrácí nic ze svých schopností.

Co dělá Ronaldo jinak a jak přesně na to, se dozvíte v novém čísle časopisu HATTRICK, které vyšlo ve čtvrtek 8. listopadu 2018.

-red-

(zdroj fotky: juventus.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace