eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Spartě se nevěří! Vyhraje ligu obhájce, nebo „hypermarket“?

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, Fanoušci, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔16.2.2017

hattrick_brezen2017_nahled

UPOUTÁVKAMistrem Česka se nestává Sparta Praha. K tomuhle tvrzení dospěli redaktoři magazínu Hattrick v už tradiční debatě Bez obalu. Celá je věnována začínajícím jarním odvetám nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže. Kdo tedy zvedne v květnu nad hlavu mistrovský pohár? Ligou protřelá Plzeň? Nebo zimní nákupní „hypermarket“ z Edenu? Neporadíme… V redakci jsme na toto téma uhráli plichtu, pokud tedy bereme jako standard, že rovina sudích bude rovná a „celý jaro nebude cinklý, vole“. Rádi bychom tomu věřili. Za to jako jeden muž tipujeme jednoho sestupujícího, jehož majitel prý dává už výrazně přednost vnoučatům, a taky tradiční bašty, které se pro změnu mezi elitu vrátí. A aby došlo i na Číňany, tak na východ může putovat na ukázku trofej pro vítěze Poháru FAČR. A co na to Zlincester?

Pavel Procházka: Před zimní ligovou přestávkou jsme se sice bavili na tomto místě o stejné věci, ale přece jen, během té pauzy se leccos změnilo. Týmy různě posílily, některé, jako třeba Sparta, i oficiálně změnily trenéra. Takže mé základní otázky před startem jarní ligové soutěže jsou jasné:

1. Kdo vyhraje ligu?

2. Kdo bude druhý, třetí, čtvrtý a pátý?

3. Kdo sestoupí?

4. Kdo postoupí z FNL?

5. Kdo vyhraje Pohár FAČR/MOL Cup?

Zdeněk Kudela:

1. Jsem přesvědčen o tom, že ligu vyhraje Viktoria Plzeň, protože je v české nejvyšší soutěži klubem, který nejlépe všestranně funguje. Má velmi schopný management, zkušeného trenéra a velice vhodně doplnil kádr mužstva. A má samozřejmě velice slušný bodový náskok. Jsem přesvědčen, že zvládne i dohrávku s Bohemians a zvýší náskok na šest bodů před Spartou a na čtyři před Slavií. To je skvělý vklad.

2. Myslím si, že druhá skončí Sparta, Slavia bude třetí. Sparta přes zimu stabilizovala tým, Slavia ten podzimní „workteam“ narušila nesmyslným počtem nových hráčů. A i když je Jarda Šilhavý daleko zkušenějším trenérem než duo Požár-Holoubek, druhý s týmem nebude. Čtvrtý skončí Zlín, protože je celkově konsolidovanější než Boleslav, která obsadí pátou příčku.

3. Evidentně, po tom, co předváděla na podzim, sestoupí Příbram. Neposílila a také nevěřím trenéru Tobiášovi mladšímu, že to zvládne. A i když má Jihlava také ztrátu, tady si myslím, že se zachrání, protože má se záchranou zkušenosti. Takže mi vychází, že buď sestoupí Hradec nebo Zbrojovka Brno.

4. Tady je to jasné, Baník s Olomoucí, protože tam nikdo další na postup není. Sigma Olomouc snad na jaře ekonomicky nezkolabuje.

5. Tipnu si na vítězství Zlína, protože tady jde spíše o loterii. A Zlínu bych to za to, jak tam pracují, přál.

A JAK TIPOVALI DALŠÍ KOLEGOVÉ Z REDAKCE HATTRICKU? A CO OD PRŮBĚHU JARNÍ ČÁSTI LIGY OČEKÁVAJÍ? PŘEČTĚTE SI V RUBRICE „BEZ OBALU“ V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK – „LIGOVÝ SPECIÁL JARO 2017“, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 9. ÚNORA 2017.

hattrick_brezen2017_titulka

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace