eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Soustředění s Hynkem: Jak jsem poznal zimu

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔29.11.2017

Devatenáctka pražské Dukly zažila nevšední soustředění.

UPOUTÁVKABylo druhého ledna, pár hodin po poledni, venku minus dvacet a já jsem se spoluhráči z devatenáctky pražské Dukly stoupal pohořím Krkonoš vzhůru. Moje skoliotická páteř se prohýbala pod tíhou dvacetikilové krosny a půjčené běžky hozené přes rameno mi neustále připomínaly, že tohle soustředění bude peklo. Až na ten teplotní rozdíl, ze kterého peklo vycházelo jako vítěz.

Když z šera nahoře na kopci vystoupila horská chalupa, zrychlili jsme tempo, jako když v pětasedmdesáté minutě zápasu, který musíte vyhrát, svítí na tabuli pořád dvě nuly, a do deseti minut jsme byli nahoře a těšili se na večeři. Já od Silvestra ještě nic nejedl a nepochyboval jsem, že kluci na tom byli stejně.

„Ták borcí, tady budeme od zítra bydlet,“ zvolal vesele trenér Hynek, shodil krosnu a začal se v ní přehrabovat.

„Cože? Jak od zítra? A co dneska?“ zajímalo nás, ale to už před sebe kouč hodil skládací lopatu a spustil:

„Takže borcí, v seznamu jste měli lopaty, čelovky, spacáky a kus salámu, takže by neměl být žádný problém tuhle noc přežít, jó? Rozdělte se do skupin po čtyřech a dneska spíte v iglú,“ řekl a pokynul jednomu z asistentů, aby nám ukázal, jak se takové iglú staví. Ten ze zmrzlého sněhu vyřízl krychli, jakoby to dělal denně, a já už věděl, že tam dneska umřu, protože sám jsem nikdy nepostavil ani sněhuláka.

Rozdělili jsme se, vzali krosny a rozprchli se po stráni hledat co nejlepší flek pro náš palác. To se nám na první pokus moc nepovedlo, protože po hodině hloubení základů pod námi křupla zem a Trony najednou stál v potenciálním obýváku po kotníky ve vodě, takže jsme se vydali o dům dál, přičemž Trony pořád brečel, že mu mrznou nohy.

Po několika minutách jsme našli vhodnější místo a začali nanovo. Zasklepení už proběhlo bez problémů, Preiska s Křižákem se vrhli na ty krychle a my s Tronym jsme je začali skládat na sebe. „Tyvole, já necejtim nohy, moje nohy, mrznou mi nohy,“ opakoval pořád.

Zhruba po dvou hodinách už jsem to nemohl vydržet a řekl mu, ať si převlékne ponožky, načež vytáhl nohu ze sněhu a zjistil, že nemá botu. Hned mi bylo jasné, že zůstala v tom potoce, tak jsem se ji vydal hledat s tím, že cestou alespoň omrknu, jak jsou na tom ostatní.

Když jsem ji vytáhl z ledu, vzal jsem to horem přes místo, kde jsem tušil další spoluhráče, abych se zastavil na čaj, protože v mojí termosce už byl jen led. Cestou jsem potkal nejúžasnější sněhovou stavbu, jakou jsem až do Hry o trůny viděl (překvapivě patřila trenérům), Tetyho, co se na nějakou stavbu iglú klasicky vysral a spal zahrabaný pod stromem, a druhou Tronyho botu, kterou ani nevěděl, že nemá.

Došel jsem ke sněhové hromadě, která iglú nepřipomínala ani zdaleka, místo střechy měla větve a uvnitř panovala docela uvolněná atmosféra, tak jsem zůstal. Ale jen do doby, než přišel Hynek a celou střechu odnesl s tím, že nejsme žádní vandalové. Pojem krajní nouze mu nic neříkal ani na hřišti, když někdo v bezvýchodné situaci nakopl balon nazdařbůh dopředu. „Řeš to konstruktivně,“ řval vždycky úplně bez sebe, a tak si to asi představoval i teď. Myslím, že i správa KRNAPu by pro to měla pochopení, ale on prostě ne.

Jak se dále vyvíjela a jak nakonec dopadla nejdelší a nejmrazivější noc v životech mladých fotbalistů pražské Dukly, se dozvíte v novém čísle magazínu HATTRICK, které vyšlo ve čtvrtek 9. listopadu 2017.

-red-

(zdroj fotky: fkdukla.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace