eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Soupeř Slavie, Astana, patří do Asie, a vůbec by neměl evropské poháry hrát!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔28.9.2017

Slavia v Evropské lize mimo jiné narazí i na Astanu.

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – Téměř šestihodinový let, čtyřhodinový časový rozdíl, umělá tráva. Není divu, že kazašský soupeř pražské Slavie, FC Astana (Astana je od roku 1997 hlavním městem Kazachstánu), do čtvrtečního duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy doma patnáctkrát za sebou neprohrál. Podle mého názoru tento klub ani další celky z této deváté největší země na světě do Evropské fotbalové unie (UEFA) a hlavně do Evropy vůbec nepatří, a měly by hrát asijské soutěže.

Ostatně je také po rozpadu Sovětského svazu hrávaly. Kazachstán byl totiž v devadesátých letech až do začátku 21. století členem AFC, tedy Asijské fotbalové konfederace. Do UEFA vstoupil až v roce 2002.

Izrael i Kypr lze chápat, ale Kazachstán?

Evropská fotbalová unie má dnes 55 členů. Můžeme diskutovat o tom, zda do Evropy patří i další bývalé sovětské republiky, jako Arménie, Gruzie či Ázerbájdžán, které leží podle všeho v Asii, i když někteří geografičtí experti tyto země kvůli ne zcela jasné hranici mezi evropským a asijským kontinentem řadí mezi státy evropské.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Kronika MS a plakátový speciál PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace