eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Snižme počet klubů v Synot lize, volají fandové! Fraška jménem FNL

📁 Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Synot liga, Topstory 🕔25.6.2015

hracivarnsdorf_radost fnliga.czHráči Varnsdorfu budou i nadále hrát Fotbalovou národní ligu.

KOMENTÁŘ – Není to tak dávno, co chtělo vedení Ligové fotbalové asociace (LFA) zvýšit prestiž druhé fotbalové ligy. Dalo jí nový, honosnější, název – Fotbalová národní liga (FNL), vytvořilo jí konečně vlastní webové stránky. LFA se pochlubila, že FNL je v Česku třetí nejsledovanější soutěží v kolektivních sportech.

Jenže, neuplynulo moc času a z druhé české profesionální soutěže se stává legrační „pralesní“ liga. Kromě tři čtyř klubů se z ní nedá postoupit (viz letos Varnsdorf) a téměř nikdo do ní nechce postoupit (od vítězných střížkovských Bohemians až po zachraňující se Písek), takže nový ročník FNL byl rozlosován jen s patnácti účastníky.

A co je ještě horší, šéfovi LFA Dušanu Svobodovi to nijak nevadí, podle svých slov se na kluby vůbec nezlobí, naopak je chválí za uvážlivý a ekonomicky odpovědný přístup. „Je zapotřebí ocenit zodpovědný přístup těch klubů, které postup odmítly. Utlumily fanouškovství a daly na první místo stabilitu klubu. Vůbec se na ně nezlobím,“ prohlásil Svoboda.

Kdyby byly kluby tak odpovědné, tak si předně sníží počet prvoligových týmů, zvlášť když kvůli nevyhovujícím podmínkám jen málo celků může do Synot ligy postoupit. A adekvátně sníží počet mužstev i ve FNL.

Nebo místo z ní místo profesionální vytvoří poloprofesionální či amatérskou soutěž vylučující jakákoli licenční omezení včetně povinného počtu sedaček na stadionech a podobných „ptákovin“.

…celý článek čtěte na eFotbal.cz

(zdroj fotky: fnliga.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace