eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Smutná zpověď: „Gratuluji vám, soudruzi z OFS, KFS a FAČR. Zabili jste dalšího kluka, zapáleného pro fotbal“

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, TOP Články, Topstory 🕔11.9.2019

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY.  Přiznám se, že v poslední době stále častěji radši sleduji některé regionální tituly a weby spíš než celostátní média patřící různým oligarchům, kteří si kupují noviny a časopisy jako propagandistická oddělení svých firem a říkají tomu „bezpečnostní investice“. Platí to i pro český fotbal, v němž rovněž panují podobné zájmy. V posledních dnech zaujal nejen mě článek Martina Šnajdra, který vyšel v Orlickém týdeníku s výmluvným názvem „Fotbal nevlastní figurky v kvádru“.  Jde v něm hlavně o zpověď o kdysi nadšeného fotbalisty a dlouholetého mládežnického trenéra SK Přepychy Tomáše Rejzka.  

Vzhledem k tomu, k závažnosti článku a ke skutečnosti, že podobné pocity zažívá řada nadšených fotbalistů, kteří jsou znechuceni poměry v českém sportu čísla jedna, dovolujeme si z této zpovědi ocitovat podstatou část.

Co dělá Etická komise FAČR?

„To, že přináší český fotbal nové a nové kauzy, už nikoho ani nepřekvapuje. Místo toho, aby zainteresovaní lidé a hlavouni z FAČR začali pracovat na jeho očistě, tak předseda asociace Martin Malík rozvíří hladinu dalším výrokem, že ligové kluby zaměstnávají lidi, kteří se starají o rozhodčí, ovšem bez doložení byť jediného důkazu.Po předsedovi třetiligového klubu ze Živanic Petru Špačkovi, jenž natvrdo řekl to, co všichni vědí (že ČFL je džungle, kde rozhodují úplně jiné vlivy než výkon na hřišti), chtěl Malík důkazy, aby jej následně na doporučení etické komise vyloučili z FAČR. Vyloučení bylo podepsáno dvojicí Malík-Berbr. Co dělá etická komise teď? Že by spala?“ ptá se Martin Šnajdr ve svém článku v Orlickém týdeníku.

Šnajdr píše dále o tom, že český fotbal se z tohoto marastu nedostane, dokud bude dál na OFS a KFS sedět parta patolízalů a věrně oddaných nejmocnějšímu muži českého fotbalu, Romanu Berbrovi, který svou moc veřejně přizná. Autor článku připomíná, že už od začátku nové sezony se ozývají hlasy o podivných zápasech a arogantních rozhodčích nejen v ČFL, ale i v I.A třídě Královéhradeckého kraje (KHK).

Více na eFotbal.cz

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace