eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Smolný den pro Stuttgart! Hned tři týmy z německého velkoměsta sestoupily

📁 Aktuálně, Homepage, Sociální sítě, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔16.5.2016

stuttgart_tritymysestup_kolazhattrickuVfB Stuttgart není jediný, koho potkal letos sestup.

vfbstuttgart_logo85x85ZAJÍMAVOST – Sestup nepatří mezi ty nejveselejší konce fotbalové sezony. O to mrzí více, když ještě v posledním kole bylo o co bojovat! To týmy jako Aston Villa (Anglie), ES Troyes (Francie), Hellas Verona (Itálie) či ostravský Baník si vstupenku o patro níže zajistily se značným předstihem.

Podobný osud nakonec potkal také VfB Stuttgart, který se po sobotní porážce 3:1 na půdě Wolfsburgu definitivně loučí s Bundesligou. V tabulce aktuálního ročníku 2015/16 skončil na předposlední 17. příčce a nedostane tak šanci ani v baráži, kam naopak míří Frankfurt.

Stuttgart ještě v roce 2007 dokonce Bundesligu ovládl, následujících pět let se s jednou výjimkou vždy držel u čela! Klub, jehož domovský stánek Mercedes-Benz Arena pojme více jak 60 tisíc fanoušků, se ale nyní s německou nejvyšší soutěží loučí.

Bundesligu si nezahraje po dlouhých 39 letech, což je fantastické číslo. Fanoušci VfB smutní, jenže aby toho nebylo málo, nejedná se o jediný neúspěch z města Stuttgart.

V této sezoně totiž sestoupily rovnou tři celky! Kromě toho nejvýznamnějšího pádu se o poroučí do nižší soutěže rovněž rezervní tým VfB Stuttgart a také Stuttgart Kickers. Tohle zkrátka nebyl pro Stuttgart ten nejlepší ročník…

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: koláž Hattricku, twitter.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace