eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Slávistickou šňůru přetrhlo sparťanské odkladiště, kdy se na Letné poučí?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Tomáš Benda, Topstory 🕔23.10.2017

Liberec porazil Slavii i díky několika sparťanům.

KOMENTÁŘ TOMÁŠE BENDY – Bez jednoho týdne 14 měsíců natahovali slávisté s trenérem Šilhavým rekordní sérii neporazitelnosti, až se přetrhla na 36 zápasech. V Edenu sice truchlí, ale oproti předchozím čtyřem venkovním remízám se jedná pouze o symbolickou ztrátu. Liberec Slavii přepral, byl agresivnější, důraznější, rychlejší a více chtěl. A díky tomu se teď, po jedenácti kolech, vyhřívá na čtvrté příčce, dva body před Spartou, a nabízí se otázka: Neopakuje náhodou Sparta svou skoro deset let starou chybu? A poučí se někdy?

Právě příští rok tomu totiž bude už deset let, co z Letné odcházeli přebyteční Pavel Horváth, David Limberský, Daniel Kolář, Milan Petržela či (přes Kypr) Matúš Kozáčik a další a odstartovali novou epochu západočeského fotbalu, která už o dva roky později vyvrcholila prvním titulem a účastí v milionářské Lize mistrů, kde posbírali první miliony pro svůj „dlouhodobě neudržitelný“ projekt, jak se plzeňské jízdě dlouho přezdívalo, a také první kousky sebevědomí, které v Česku nemá obdoby.

Od té doby Viktorka víceméně vládne českému fotbalu, někdy méně přesvědčivě, někdy zase více, jako třeba letos, kdy si po jedenácti kolech drží neuvěřitelnou stoprocentní úspěšnost. Párkrát sice už měla na mále, ale zatím vždy nakonec dokázala shrábnout všechny tři body. A to bez výraznějšího letního posílení kádru, kterému o prázdninách vlil novou krev do žil staronový trenér a taťka plzeňských mazáků Pavel Vrba.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fcslovanliberec.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace