eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Slavia vede před Viktorkou o 15 bodů! V tabulce pravdy. V Plzni se ctil klasik: „Důležitý jsou body, jedno jak“

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Procházka ligovým děním, TOP Články, Topstory 🕔28.10.2019

PROCHÁZKA LIGOVÝM DĚNÍM.  Zatímco ve středu v Lize mistrů proti Barceloně (1:2) umřela Slavia na krásu (a na neproměňování šancí), v neděli v ligovém duelu prvního s druhým v Plzni (1:0) svou příležitost díky Součkovi a střelci Hušbauerovi v závěru první půle proměnila, přičemž ctila klasiku z legendárních Horníkových odposlechů. Jak pravil tehdejší svazový místopředseda a šéf rozhodčích Milan Brabec: „Důležitý jsou body a je jedno jak.“ 

Slavia totiž ve Štruncových sadech nijak neexcelovala. Přežila úvodní plzeňský tlak s několika viktoriánskými šancemi, v závěru úvodního dějství sama přitlačila, skórovala a po pauze hlavně bojovností a houževnatostí už své hubené vedení 1:0 udržela.A po šesti a půl letech, kdy v západních Čechách Škodovým gólem na jaře roku 2013 překvapivě vyhrála rovněž 1:0, konečně přetrhla sérii svých plzeňských nezdarů.

Trpišovský: „Plzeň nás ještě potrápí“

Žádný fotbalový koncert ani jedna strana nepředvedla, jak konstatoval slávistický trenér Jindřich Trpišovský byl to spíš boj než fotbal, v němž vítězily vůle a morálka. Co se týče fotbalové krásy, zůstal duel mistra s vicemistrem za očekáváním.

Slávisté tak před Plzní vedou po čtrnácti kolech už o devět bodů. Plus vzájemný zápas na hřišti Viktorie k dobru při vědomí jarní odvety doma. V tabulce pravdy, v níž se zohledňují zápasy doma a venku, a proto mívá větší výpovědní hodnotu, mají červenobílí dokonce už patnáctibodový náskok (Slavia plus dvacet, Plzeň plus pět)! Hráli totiž v Edenu na podzim jen šestkrát, zatímco venku osmkrát, bilance Viktorky je v tomto směru opačná.   

„Je příjemné vést po čtrnácti kolech o tolik bodů, ale je před námi (a to jen v základní části bez pětikolové nadstavby – pozn. aut.)  ještě dalších šestnáct zápasů. Plzeň body ztrácet nebude, doma určitě ne. Viktoriáni se v průběhu podzimu hodně zlepšili, ustálili svou sestavu, hrají velice dobře. To, že máme takový náskok, je příjemné, ale je to pořád jen vstup. Plzeň má fantastického trenéra, dobré hráče. Určitě nás ještě potrápí,“ říká hodně opatrně slávistický kouč Trpišovský.

Více na eFotbal.cz

Zdroj fotky:fcviktoria.cz
Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace