eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Slavia vers. policie 0:1! Další skandální výrok soudu!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Synot liga, Topstory 🕔24.5.2016

aldo_baez_slavia slavia.czFanoušci pražské Slavie.

KOMENTÁŘPo té, co ve čtvrtek 5. května 2016 soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 9 Sylva Mašínová nařídila rozhodčímu Tomáši Kovaříkovi, že se musí za své mediální výroky dvojici Berbr + Damková omluvit, aniž by si mohl předvolat svědky, kteří by potvrdili pravdivost jeho slov, došlo za čtrnáct dní na to, 19. května 2016, k dalšímu skandálnímu „fotbalovému“ rozsudku. Jak napsal server slavistickenoviny.cz ve svém obsáhlém článku s názvem „Kauza Čechův most 1:0 pro policii – zápas jde do prodloužení“, ve čtvrtek se konalo třetí jednání pražského Městského soudu v kauze Čechův most, kdy bylo předloni v dubnu při ohlášeném pochodu fanoušků červenobílých na letenské derby Sparta – Slavia nepřiměřeným zásahem zraněno několik slávistických příznivců. Soudkyně Karla Cháberová a její senát vynesl konečné rozhodnutí – žaloba byla zamítnuta v plném rozsahu.

Server slavistickenoviny.cz o čtvrtečním soudu napsal: „Je třeba zopakovat, že i při tomto jednání soudkyně zaujímala velice nepřátelský postoj vůči žalobcům, velice komickou vložku obstarala neschopnost pustit video a najít v záznamu konkrétní čas. Na videu, které zástupci žalobce objevili v desítkách DVD předložených policií, byl vidět odváděný zkrvavený fanoušek Lukáš Slaboch i další zkrvavený slávista. Toto však na soud opět dojem neudělalo. Zajímavé je, že toto video zřejmě policie nepředložila Generální inspekci bezpečnostních sborů, která Odbor přátel dříve informovala, že při zásahu na Čechově mostě nikdo zraněn nebyl.“

Po výslechu tří svědků z řad policie, tedy fakticky pracovníků žalovaného Ministerstva vnitra a Krajského ředitelství Policie České republiky, už žalobce nedostal možnost předvolat své další svědky, ač byl již dříve navrhován například reportér, který byl na místě zásahu a mohl dosvědčit Slabochovo krvácení. Obě strany pak přednesly závěrečnou řeč a soud se rozhodl vydat rozsudek.

V něm zamítl všechny body žaloby s odůvodněním, že fanoušci vytvořili používáním pyrotechniky na Čechově mostě nebezpečnou situaci nejen pro sebe, ale dokonce i pro lodě na řece, a že policisté vlastně fanoušky chránili před nadýcháním se kouře z dýmovnic. Zranění Slabocha, které v tomto případě sama právní zástupkyně policie přiznala, pak bylo zcela v pořádku a odpovídala dle názoru soudců situaci.

Kauzu vyšetřuje i GIPS

Odbor přátel, který stojí za podáním žaloby, je rozhodnut, že proti rozhodnutí podá odvolání (tzv. kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu). Vedle toho samozřejmě i nadále poskytuje součinnost orgánům Generální inspekce bezpečnostních sborů, která v důsledku zjištění v rámci soudního řízení začala zásah policistů znovu prošetřovat.

Advokát žalobců Stanislav Servus byl rozhodnutím zklamaný, ale nikoliv překvapený. „Přístup daného soudního senátu byl od počátku jasně v neprospěch žalobců, čemuž odpovídalo průběžné hodnocení soudkyně Cháberové, opakované vyjadřování na adresu fanoušků, odmítnutí řady důkazů navržených žalobci a posouzení situace pouze na základě tvrzení policie a podivně sepsaných úředních záznamů,“ uvedl Stanislav Servus.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace