eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Slavia vede před Plzní o sedm bodů. Podle tabulky pravdy. Sparta zahrála s „Rosou“ jen velmi malou rošádu

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Procházka ligovým děním, Topstory 🕔18.12.2018

Slavia vede ligu před Plzní.

PROCHÁZKA LIGOVÝM DĚNÍM – Pondělní výhrou 2:0 v neoblíbeném Jablonci Slavia zařídila, že po dlouhém devatenáctikolovém podzimu vede před mistrovskou Viktorií Plzeň Fortuna:ligu zase o čtyři body. Podle tabulky pravdy, která zohledňuje větší počet zápasů venku (Slavia 10, Plzeň jen 9), mají červenobílí dokonce sedmibodový náskok (+22 vers. + 15). A vysokou výhru ze vzájemného zápasu v Edenu 4:0 k tomu. Zato Sparta sobotní utrápenou remízou 1:1 v Příbrami jen ztvrdila své podzimní tápání. A pondělní velmi malá rošáda – Rosický sportovním ředitelem, Ščasný stále ve funkci hlavního trenéra pak ještě zvětšila rozpaky u divácké, hlavně pak letenské, veřejnosti.

Po skončení podzimu přinášíme krátké zhodnocení každého z šestnácti ligových celků:

1. SLAVIA PRAHA – 49 bodů.

Z hlediska výsledků velmi dobrý podzim. Z devatenácti zápasů jen dvě prohry (s Jabloncem 0:2 a 1:2 v Ostravě a remíza 2:2 na Spartě) je skvělým počinem. Stejně jako postup do jarní části Evropské ligy z těžké skupiny, navíc kvůli přijatelnému jarnímu belgickému soupeři z Genku to ještě nemusí být konečná. Trenér Trpišovský tým stabilizoval, ovšem, jak sám přiznal i v pondělí v Jablonci, výsledky mužstva jsou mnohdy lepší než výkony. A příliš drahých opor sedí na lavičce či na tribuně (Baluta!), navíc přijdou další. Slávisté mají našlápnuto k titulu, ale jisté to vůbec nemají, pětikolová nadstavbová část, v níž se hraje o patnáct bodů, může být zrádná. Jsou však největším favoritem. Sudím jim navíc, stejně jako Viktorce, v této sezoně rozhodně neškodí.

2. VIKTORIA PLZEŇ – 45 bodů.

Taková jízda jako loni na podzim – patnáct výher, jedna remíza, to nebyla. Ovšem bodově velmi slušný počin. A stejně jako u Slavie okořeněný už nečekaným postupem do jarní části Evropské ligy, také s nadějí dalšího pokračování přes záhřebské Dynamo. To vše bez dlouhodobě zraněného kanonýra Krmenčíka. Ovšem těch upachtěných vítězství 1:0 či o gól bylo na mistra až moc. Tady ještě více než u Slavie platí: výsledky lepší než výkony. Trenér Vrba tvrdí, že v zápase proti AS Řím jeho mužstvo dokázalo, že není „žádný retro tým“, jak se o něm píše.
Když to prokáže na jaře i v lize a obhájí titul, bude mít pravdu.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace