eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Slavia, Teplice a Dukla, jež byly proti Berbrovi, jsou u veřejnosti morálními vítězi. Fandové volili Fouska

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔14.12.2017

Slavia, Teplice a Dukla jsou u veřejnosti morálními vítězi.

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – Už jsem o průběhu úterní mimořádné volební valné hromady FAČR v Nymburce nechtěl psát. Ovšem ohlasy veřejnosti a fotbalových fanoušků změnily můj názor. Český fotbal, přesto, že to tak po úterku vypadá, skutečně není jen Roman Berbr a jeho poslušní voliči, převážně z řad spřízněných rozhodčích. Bez statisíců fanoušků a malých klubů by se fotbal nestal českým sportem jedna a nebyl by, jak opakovaně konstatovaly místní soudy, předmětem veřejného zájmu. Názor fandů, stejně jako názor laické veřejnosti, je jednoznačný. Příjemně mě například překvapili slušní a rozumní sparťané, kteří chválili postoj slávistického bosse Jaroslava Tvrdíka a styděli se za přístup vedení svého oblíbeného klubu.

„Představitelé Slavie, Dukly a Teplic hlasovali na VH FAČR veřejně proti volbě Romana Berbra. Čtyři kluby se zdržely, nevím, které to byly (např. Bohemians – pozn. red.). Děkuji všem za odvahu. Respekt. Ostatním blahopřeji, mají svoje vedení, Sparta a Plzeň s jistotou pro. Berbr versus zbytek českého fotbalového světa 117:3. Nechápu, nerozumím. Jsou situace, kdy je opravdu lépe čestně prohrát,“ napsal na Twitter šéf slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík. Připomeňme si, že ze 128 delegátů české komory čtyři nebyli přítomni, čtyři se zdrželi hlasování a tři byli proti. 117 bylo pro, aby se Roman Berbr stál místopředsedou FAČR za Čechy.

„Celkem 117 ze 128 delegátů z Čech si myslí, že Roman Berbr je to pravé ořechové pro český fotbal, a tak mu dali svůj hlas… Bravo, hoši. Koryta vám nevyschnou, tak můžete slavit. Děláte to správně – po česku,“ trefně komentoval tuto volbu na Facebooku hlavní fotbalový moderátor O2 TV Sport Petr Svěcený.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fkdukla.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace