eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Slavia oslavila 125 let. Literární a řečnický spolek byl jen záminka!

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Topstory 🕔4.11.2017

Slavia oslavila 125 let. Literární a řečnický spolek byl jen záminka!

Pražská Slavia, která v letošní HET lize obhajuje primát z uplynulého ročníku, byla založena 2. listopadu 1892 a právě ve čtvrtek oslavila své 125. výročí!

Sportovní klub Slavia vznikl z literárního a řečnického spolku. Toto konstatování, uvedené v řadě knížek a článků, je ale hodně neúplné a hlavně vzdálené skutečné pravdě. Samotní minulí představitelé našeho klubu se proti tomu nikdy neohrazovali. A což je větší škoda, nepřišli s úplnou pravdou.

Literární a řečnický spolek Slavia byl především rodinnými svazky spojen s mladšími muži, kteří našli zálibu ve sportovním vyžívání. Ti mladší se nemohli sdružovat do sportovních kroužků, natož do sportovních klubů. Podle dikce tehdejšího zákona „nebyli způsobilí k takovým úkonům z důvodů, že nejsou zletilí“.

Tehdejší plnoletost byla stanovena zákonem na dovršení 21 let. A naši první sportovci byli ve věku dnešních dorostenců. Je tedy nad slunce jasné, že se obrátili na své starší přátele a kamarády. A právě ti starší vyznávali ideály, které dali těm mladším, začínajícím členům SK Slavie Praha do vínku a stanovili ty hlavní poznávací znaky sportovního klubu na dlouhá desetiletí.

-red-

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace