eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Slavia dostala facku. Když chce trofej, musí „fárat“ a hrát kompletní!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, Fanoušci, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔26.4.2017

josefhusbauer_soubojprotiliberci_facebook_com_skslaviaprahafotbalSlavia v poháru končí, do finále míří Zlín.

slaviapraha_aktualnilogo85STŘEDEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – Po víkendu natěšení slávističtí fanoušci začali snít o double, který v samostatné české historii získala jen Sparta v letech 2007 a 2014. Sen ovšem skončil dřív, než pořádně začal. Červenobílí totiž pod trenérem Jaroslavem Šilhavým po čtyřiadvaceti soutěžních utkáních poprvé podlehli, prohráli nečekaně v semifinále MOL Cupu se Zlínem doma v Edenu 0:1. Po veskrze špatném a v první půli i odfláknutém, profesorském výkonu. Přitom právě zisk této trofeje byl původním cílem vedení Slavie, zvlášť, když to na startu podzimní sezony ještě za Dušana Uhrina mladšího v lize hodně drhlo. Zatímco k ligovému titulu vede dlouhá cesta přes pět duelů, v případě pohárové soutěže to byla už jen dva střetnutí, navíc v domácím prostředí, neboť i finále MOL Cup hodlal pořadatel, tedy FAČR, uspořádat v Edenu. Jenže k tomu, aby červenobílí dosáhli trofej, musejí dřít a „fárat“ naplno od první minuty a nastoupit v kompletní, tedy nejsilnější sestavě. Jako to udělal v úterý večer vítězný Zlín.

Zdálo se, že management Slavie stál o pohárovou trofej více než hráči. A možná i víc než realizační tým. Čínským majitelům by se pohár jistě líbil, oni možná ani netuší, že česká pohárová soutěže doma zdaleka nemá takový věhlas a netěší se velkému diváckému zájmu, jako FA Cup v Anglii či DFB Pokal v Německu.

Bez nasazení a s náhradníky to nejde

Ovšem až příliš mediálně velebený celek nemůže za tak krátkou dobu podlehnout sebeklamu, že se jeho soupeři porazí sami. Pokud chce vyhrát trofej, byť pohárovou, nesmí v téhle fázi nasadit horší náhradníky. Nikdo v Česku dnes není takový suverén. Ostatně Sparta vypadla už v podzimním osmifinále právě ve Zlíně, Viktoria Plzeň dokonce v druholigové Opavě. O to ale měla Slavia cestu k pohárovému triumfu snadnější. Zvlášť, když jí los v osmifinále proti třetiligovému Litomeřicku (7:0), ve čtvrtfinále proti Karviné (5:2) i v semifinále proti Zlínu (0:1) přisoudil domácí prostředí. Možná, že to nakonec bylo pro červenobílé kontraproduktivní. Kdyby museli jet do Zlína, byli by mnohem opatrnější. Přestože tam v prosinci vyhráli 4:0, zatímco v létě doma se „Ševci“ horkotěžko v lize na poslední chvíli alespoň remizovali 2:2.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/SKSlaviaPrahaFotbal)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

SPECIÁL K MS PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace