eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Slavia chce mít dva partnerské kluby – v 1. lize Karvinou, ve FNL Žižkov

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Synot liga, Topstory 🕔1.6.2016

hracslavie_strilinamladeboleslavi_slavia_czSlavia chce mít dva partnerské kluby!

NOVINKANa úterní tiskové konferenci pražské Slavie v pražském sídle čínského majitele, firmy CEFC, se hovořilo hlavně o změnách ve vedení klubu a v hráčském kádru. Potvrdily se informace, které efotbal.cz přinesl jako první už v pátek, totiž že novým generálním ředitelem červenobílých se místo odvolaného Daniela Trundy stává dosavadní předseda Odboru přátel Martin Krob, že CEFC zvýší svůj podíl v klubu na 81 procent s říjnovou opcí na nákup zbylých akcií. Potvrdily se i naše informace o změnách v týmu (novinkou je jen příchod Jasmina Ščuka z Mladé Boleslavi) i o tom, že gruzínský reprezentant Levan Kenija bude v Edenu pokračovat. Jsou tu však ještě další novinky. Dalším partnerským klubem, který chce CEFC podporovat, případně do něj vstoupit, je ligový nováček z Karviné.

Karvinští, jejichž rozpočet činil pouhých třicet milionů korun, se po známých potížích OKD (ty do rozpočtu přispívaly polovinou) ocitly v potížích. Zdá se, že je hlavně díky přátelství šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka a karvinského primátora Tomáše Hanzela (ČSSD) může vyřešit nově plánovaná spolupráce s pražským klubem.

V Karviné, kde budují nový stadion, se na jaře spekulovalo o různých formách budoucí existence. Dokonce se mluvilo o tom, že by mohlo dojít k jakémusi propojení s Baníkem Ostrava, jenž naopak nejvyšší soutěž opouští. Ovšem žádný Baník Ostravsko, po vzoru druholigového Táborska (Sezimovo Ústí a Tábor) nakonec nevznikne. Slovy šéfa dozorčí rady klubu Jana Wolfa, jež vyřkl v deníku Sport, Karvinští si chtějí vyzkoušet, co jim v sezoně 2016/2017 nejvyšší soutěž přinese a pak se rozhodnout, jak v budoucnu pokračovat.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace