eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Slavia bojuje s týmem bratra místopředsedy UEFA, jenž vyhrožoval Česku normalizační správou

📁 Aktuálně, Blogy, Homepage, Pavel Procházka, TOP Články, Topstory 🕔8.8.2018

 

OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – Takovou atmosféru jsem v Česku na fotbale už dlouho nezažil. Přestože úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů Slavia – Dynamo Kyjev skončil pro Pražany z hlediska úterní odvety na Ukrajině nepříliš optimistickým výsledkem 1:1, lidé dávali najevo své nadšení. Radovali se i z toho, že Hušbauer z penalty v poslední minutě nastavení alespoň vyrovnal. Přiznám se, že jsem měl obavy i z vývoje zápasu. Jednak Dynamo Kyjev hrálo v posledních letech vždy v základní skupině LM či EL, v nové sezoně ještě nepohrálo (dokonce do úterka nedostalo ani gól a dvakrát porazilo silný Šachťar Doněck). A jednak tento klub se slavnou minulostí vlastní už od roku 2002 Igor Surkis, což je o devět let mladší bratr Grigorije Surkise.

Ano, toho kontroverzního místopředsedy UEFA, o němž už se mnohokrát v historii psalo v souvislosti s korupcí. Toho funkcionáře, který koncem minulého roku na valné hromadě FAČR v Nymburce v ruštině arogantně vyhrožoval českému fotbalu nucenou normalizační správou, pokud neupraví své stanovy k jeho obrazu a k obrazu Surkisových místních spojenců, kteří jako by připomínali Biľakovu dělnicko-rolnickou vládu spojenou s nechvalně známým zvacím dopisem ze srpnové okupace Československa v roce 1968.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace