eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

„Jsem silnej ročník 96…“ aneb budoucnost Německa vypadá stejně dobře jako současnost

📁 Homepage, Hráči, Talent, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔7.10.2014

brandtjulian_bayer04.de

Fotbalové Německo momentálně prožívá zlaté období. Národní tým se tento rok dočkal titulu mistra světa, přičemž na cestě až na samotný Olymp doslova zesměšnil domácí Brazílii. Trenér Joachim Löw má zkrátka k dispozici širokou generaci prvotřídních hráčů na každém postu. A když se podíváme do mládežnických kategorií, vše nasvědčuje tomu, že tento luxus, ať už pro Löwa nebo někoho jiného, jen tak rychle nezmizí.

V Německu se především ročník 1996 považuje za nástupní zlatou generaci. Proč zrovna tento rok? Představíme si pět hráčů narozených v tomto období a už jen ta jména musí být fotbalovým fajnšmekrům povědomá. Všem těmto mladíkům je přitom teprve 18 let…

Julian Brandt (Bayer Leverkusen)

Toto dravé křídlo není třeba nějak víc představovat. V Německu si od přestupu z Wolfsburgu do Leverkusenu před rokem a půl vydobyl velkou reputaci, která přesahuje i do světa. Například týmy z Anglie vysílají své skauty takřka na každý zápas Brandta, aby se poté v nějakém přestupovém okně (ne)rozhoupali k nabídce.

Ta bude muset být peněžně hodně tučná, neboť Brnadt má s Leverkusenem smlouvu až do roku 2019. Hráč jeho talentu a kvalit by však měl stát za to. Momentálně je pro něj Bayer ideální klub. Až se tam však vypracuje v hlavní hvězdu, odchod bude nevyhnutelný.

(foto: bayer04.de)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace