eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Sevilla králem Evropy, slaví už popáté! Jak k trofeji přišla v předchozích letech?

📁 Aktuálně, Evropské poháry, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔24.5.2016

hracisevilly_radostztrofejeel2016_facebook_com_uefaeuropaleagueSevilla ovládla EL potřetí v řadě, celkově popáté!

sevilla_logoVIDEA Sevilla během května zlomila hned několik rekordů! Španělský celek díky vítězství 3:1 nad anglickým Liverpoolem ovládl UEFA Evropskou ligu už potřetí v řadě a dovršil tak senzační hattrick, což se nikomu jinému dosud nepodařilo a možná ani nikdy nepodaří!

Celkem má na svém kontě již pět triumfů, což je zároveň také nejvíce v celé historii Evropské ligy (dříve Pohár UEFA)! A jeden rekord vyrovnal i samotný trenér Unai Emery, který svým třetím titulem dorovnal italského stratéga Giovanniho Trapattoniho.

„Evropská liga nám dala hodně. V Seville ji milujeme a znovu jsme podtrhli, že je to naše soutěž. Je to velký úspěch. Užili jsme si další rok v Evropě a užíváme si, že jsme znovu zaslouženými šampiony,“ nechal se slyšet po finále v Basileji Emery.

Podívejte se společně s námi na všechna 4 předchozí úspěšná finále Sevilly v Evropské lize/Poháru UEFA! Chybět pochopitelně nebudou ani videa.

Finále 2005/06

proti Middlesbrough (4:0)

prehranividea_ikonka85x85Vůbec poprvé se ve finále jakékoliv evropské soutěže objevila Sevilla v roce 2006, kdy se v Eidhovenu střetla s anglickým Middlesbrough! Skóre zápasu otevřel Luís Fabiano, na jehož trefu v poslední patnáctiminutovce ještě navázali Maresca (2x) a Kanouté. V sestavě tehdy nechyběl Dani Alves, Jesús Navas či Javier Saviola, mužstvo vedl trenér Juande Ramos.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace