eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Šestý smysl Sira Alexe! V Anglii se perou o titul a na Valentýna se smál Londýn

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔15.2.2016

kanehrray_facebook.comTottenhamHotspurDotáhne Harry Kane svůj Tottenham až k titulu?

MALÁ PROCHÁZKA VELKOU EVROPOU – Tak to byl Valentýn jako bič. Kdo miluje fotbal, musel být v neděli u vytržení. Zejména z anglického menu na Emirates a Etihaed Stadium. Zákusek se pak servíroval na Nou Campu, barcelonská šestka s netradiční penaltou napsala tečku za úchvatnou nedělí.

ANGLIE: V neděli vyhrával Londýn

Nejen v neděli, ale o celém víkendu. Chelsea se probouzí z podzimní letargie, pěti brankami si vychutnala Newcastle. Nejvyšší výhra ročníku pro Blues byla na světě. Jenže Chelsea je v tabulce dvanáctá, tudíž tuctová. A koho to zajímá, když o čelo se perou jiné týmy z hlavního města?

Třeba Arsenal. Tak moc touží po zisku titulu po dlouhých dvanácti letech, že ke splnění snu musí pořádně klopýtat. Co na tom, že hraje líbivý fotbal, kombinačně elastický, s výbornou defenzívou v čele s Čechem, když vepředu to často skřípe. Tedy tím, že snajpři Arsenalu ne a ne pořádně vystřelit. Vždyť první rána mezi tyče Leicesteru v nedělním popoledni mířila na Schmeichela v 70. minutě. Znamenala vyrovnání.

Dost málo na to, aby s takovou produktivitou hrál tým o titul. Ještěže měl Wenger na lavičce štístko Welbecka. Danny nastoupil po devíti měsících a v posledních vteřinách zápasu rozhodl. O čem? Jistojistě o výhře Arsenalu 2:1 a určitě i o tom, že boj o titul pokračuje v nesmlouvaných dimenzích dál.

Ale ve hře nejsou jen tihle dva kohouti, ale i ti praví „kohouti“, tedy Tottenham. Dovolte malou odbočku. V minulém týdnu seděl v jedné londýnské restauraci legendární kouč Alex Ferguson s bývalým členem britské vlády Davidem Lammym. Klábosili o fotbale a Sir Alex se vyslovil v tom smyslu, že největší progres a nejlepšího trenéra v současné Premier League má Tottenham v osobě Mauricia Pochettina.

V neděli se hrál zápas City – Tottenham a londýnský klub vyhrál v Manchesteru 2:1. Pochettino jako by dostál slovům trenérské legendy. Naordinoval týmu vítěznou taktiku, pevnou defenzívu sladil s účinnými útoky. Za dva roky udělal tento 43 letý Argentinec v klubu obrovský kus práce. Tottenham je druhý a z hlediska mediálního spíš třetím vzadu. V souvislosti s titulem se hovoří o Leicesteru či Arsenalu, ale kohouti do této hry jistě zasáhnou také. I v předtuše šestého smyslu Sira Alexe.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace