eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Sestavy Sparty a Slavie ze samých cizinců? Hrát jich může jen pět ze států mimo EU!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔4.7.2017

Slavia i Sparta posilují ze zahraničí.

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – Historicky největší letní zbrojení pražských „S“ s řadou zajímavých zahraničních posil vyvolává zájem fanoušků už v takzvaném okurkovém období, kdy jindy býval strnulý klid. Česká liga získává nový náboj, návštěvnost tuzemské nejvyšší soutěže by měla stoupat. Má to ovšem jeden háček, o němž se zmínil ve svém pondělním komentáři v deníku Sport kolega Štěpán Filípek. Čeští hráči se v pražských velkoklubech mohou mnohem častěji ocitnout na lavičkách náhradníků či dokonce na tribuně. Na tohle v dobách největší slávy Premier League doplatila anglická reprezentace. Když pak vlivem pádu libry přestala být až tak ekonomicky zajímavá, úroveň anglického národního týmu šla zase nahoru. V Česku se dá věc řešit vhodným hostováním (příklad jarního úspěšného působení slávistického reprezentanta Tomáše Součka ve Slovanu Liberec). I to má však svá úskalí, a to v neregulérnosti ligové soutěže.

Oslabená česká reprezentace?

„Kardinální otázkou samozřejmě je, jak rychle dokážou na Letné i v Edenu s pomocí součástek zahraniční výroby z velkoobchodu sestavit a seřídit dobře fungující fotbalový stroj. Což je šance pro Plzeň, která si jde svou, ‚regionální‘ cestou,“ napsal Štěpán Filípek ve Sportu ve svém pondělním komentáři s názvem „Hry bez hranic: vzrušující zprávy – a jedna špatná“.

„Mimochodem, historie ukazuje, že největší díru do Evropy udělaly ty české týmy, které stály na tuzemských pilířích. A jedno, zda to byla právě Plzeň, Sparta, nebo Slavia. Jen to byla doba vyšší hráčské kvality domácí provenience. Tvrdá konkurence i pevná zahraniční ruka může české hráče významně posunout, někteří se, doufejme, pořádně proberou. Je tu pouze jeden háček: může to mít negativní dopad už na tak zkroušenou reprezentaci. Prostor pro její adepty se ve dvou špičkových klubech výrazně zmenší (o odchovancích nemluvě). V sestavě Sparty mohou nastupovat třeba jen dva, možná tři Češi, a bližší pohled na kádr Slavie ukazuje, že to v krajním případě nemusí být o moc lepší,“ uvedl Štěpán Filípek.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/ACSpartaPraha)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace