eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jak se daří vítězům Poháru České pošty v následujícím roce? Obhajoba je vždy v nedohlednu

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Topstory 🕔27.3.2014

slavia_teplice_slavia.cz

Pražská Sparta dokázala jako jediný klub v samostatné české historii obhájit své prvenství v českém poháru, který aktuálně nese název Pohár České pošty, a dokonce zvládla triumfovat v této soutěži i třikrát v řadě v letech 2006, 2007 a 2008, ale od té doby se nikomu nepodařilo tomuto kousku byť jen přiblížit.

Žádný z českých prvoligových týmů se po svém vítězství nedokázal v nadcházejícím ročníku probojovat ani do semifinálové fáze této soutěže, natož pak aby změřil své síly v závěrečném finále, které se v posledních letech hraje na neutrální půdě, kterou určí FA ČR.

V obtížném pavouku o zisk pohárové trofeje nedokázala uspět Olomouc, ambiciózní Mladá Boleslav ani evropskými poháry otřískaný celek Viktorie Plzeň. Podaří se to v tomto ročníku Jablonci? Obhájce triumfu stále pokračuje v osudí, ale závěrečné boje jej teprve čekají.

FK Teplice (vítěz Poháru ČMFS 2008/09)

Teplice si v ročníku 2008/09 připsaly  na své konto své druhé prvenství v této soutěži poté, co ve finále porazili tehdy druholigové Slovácko, ale v další sezóně už jejich cesta nebyla natolik úspěšná jako v předešlém roce. Konečnou se pro ně stalo čtvrtfinále.

Severočeši proplouvali sítem vyřazovací fáze jako nůž máslem a postupně poslali ze hry Ústí nad Labem, Hlučín či Hradec Králové, ale pak se ukázal býti nad jejich síly tým Jablonce, který nedokázali porazit ani v jednom ze dvou střetnutí. Rozhodla už úvodní porážka 1:3, ale při odvetné remíze 0:0 se k postupu Teplice ani nepřiblížily.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace