eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Schick: „Vím, že jsem byl dražší než Rosa i Petr Čech“

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Homepage, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔16.10.2018

Patrik Schick ještě v dresu Sampdorie Janov.

UPOUTÁVKA – V sobotu rozhodl svým pohotovým gólem zápas Ligy národů na Slovensku v Trnavě (2:1). V červnu 2017 pózoval v Turíně při lékařské prohlídce v triku s logem Juventusu. O dva měsíce později však slavnostně oblékl dres AS Řím. Patrik Schick předvedl zřejmě největší veletoč v českých přestupových hrátkách. S ročním odstupem mluví v rozhovoru pro HATTRICK nejen o zákulisí přestupu, ale také své první sezoně v AS, se kterým upoutal vyřazením Barcelony ve čtvrtfinále Ligy mistrů po prohře 1:4 v prvním utkání.

Vraťme se do léta 2017. Co hledat za loňským pokerem kolem vašeho přestupu? V Juventusu Turín už jste absolvoval zdravotní prohlídku, nakonec jste skončil v AS Řím.

To je jednoduché. Vedení Juventusu neakceptovalo výsledky zdravotní prohlídky, tím to pro mě skončilo. Čekal jsem, co bude dál. Jestli zůstanu v Sampdorii Janov, nebo se vyvine nějaký přístup. Nakonec jsem přestoupil do AS Řím.

V čem konkrétně byl problém? Virové onemocnění. Podařilo se to vyléčit? Neohrožuje vás to na životě?

Samozřejmě, žádná omezení nemám. Nikdo by si dnes nedovolil pustit do profesionálního fotbalu hráče, který není stoprocentně připraven. Především pak velký klub, jakým je AS Řím.

Jak si vysvětlit, že vedení AS Řím výsledky zdravotních testů nevadily?

Zdravotní prohlídku v Římě jsem absolvoval až o dva měsíce později. Tedy až poté, co jsem za sebou měl dva měsíce absolutního klidu. Skutečně jsem nesměl vůbec nic dělat – a to jsem dodržoval. Jen jsem letěl na dovolenou, abych si odpočinul. Měl jsem dietu, klidový režim. Vše bylo nastavené tak, aby za dva měsíce byl vidět posun. Ještě před prohlídkou u AS Řím jsem jednu podstoupil sám. Už tehdy bylo vidět markantní zlepšení, které prohlídka v Římě jen potvrdila.

Vaším agentem je Pavel Paska. Jaký on měl na vašem přestupu podíl?

Spolupracujeme spolu už deset let, stoprocentně mu věřím. Všechny kroky plánujeme společně, ale ve finále mám vždy já poslední slovo. Není to tak, že by za mě pan Paska rozhodoval, kam bych měl jít. Vždy je to tak, jak to cítím já.

Mohl jste jít do Borussie Dortmund, kam už Pavel Paska prodal Tomáše Rosického. Tam jste nechtěl?

Ano, jedna z nabídek loni v létě byla také z Dortmundu. Nebylo by však fér, abych komentoval všechny nabídky, pro které jsem se nakonec nerozhodl. Všech jsem si vážil. Chtěl jsem však zůstat v Itálii. Zvykl jsem si tam, naučil se řeč. AS Řím bylo moje rozhodnutí. A pan Paska pak dělal vše proto, aby to dopadlo.

AS Řím celkově za vaše hostování a následný přestup zaplatil Sampdorii Janov téměř 40 milionů eur. Jak vám to zní: Miliardový chlapec? Tedy v přepočtu na koruny a se všemi bonusy…

(smích) O té přestupové částce jsem nerozhodl, vzešla z dohody klubů. Na mě to samozřejmě vytváří tlak, ale už jsem se s tím smířil. Vím, že mám velkou zodpovědnost, ale to k tomu patří. Přestoupil jsem do velkoklubu a tlak na hráče je všude. Nejhorší chvilku už mám za sebou a doufám, že mě čeká jenom to dobré.

Dovedete si tu částku v korunách představit. Za to by se dala postavit škola, nemocnice…

V korunách to vždy vypadá enormně. Uvědomuji si, že je obrovská. Ale já jsem v tom nevinně. (smích)

Stal jste se po Pavlu Nedvědovi druhým nejdražším českým fotbalistou. Stál jste víc než Tomáš Rosický nebo Petr Čech… Znamená to pro vás něco?

Samozřejmě to vnímám. Ale fotbal se každý rok posouvá, s ním i trhy a ceny hráčů. Takže nyní se platí ještě mnohem vyšší částky. Z pohledu historie to tak nelze příliš porovnávat.

CELÉ EXKLUZIVNÍ INTERVIEW S PATRIKEM SCHICKEM SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO V PONDĚLÍ 1. ŘÍJNA 2018!

-red-

(zdroj fotky: facebook.com/PatrikSchickOfficial)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace