eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Schalke možná bude muset prodávat. Jaké hvězdy by mohly odejít?

📁 Homepage, Hráči, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔7.5.2015

howedesbenedikt_schalke04.deKapitán na odchodu? Howedese možná zláká Premier League.

V Lize mistrů odehráli krásnou a vyrovnanou partii s Realem Madrid, v Bundeslize to je ale bída. Řeč je o Schalke 04. Vestfálský celek bude příští sezonu hrát s velkou pravděpodobností pouze Evropskou ligu, a to není vzhledem k finanční situaci klubu ideální scénář. Dojde k prodeji hvězd?

Schalke má světlou budoucnost, co se týče produkce mladých talentovaných hráčů. Od Leona Goretzky, přes Maxe Meyera až po Leroye Saneho či Donise Avdijaje.

Horší to je ovšem s finanční stránkou klubu. Nedávný podpis stopera Matiji Nastasiče může být na delší dobu poslední z kategorie těch více nákladných. Obzvlášť, opustí-li klub hlavní sponzor – ruská plynárenská velmoc Gazprom. S jejím odchodem by z klubové kasy odteklo 15 – 25 mil. eur ročně.

Je tedy dost možné, že v létě se klub bude muset uchýlit k prodeji některých opor. Kdo by mohl být výhodně prodán?

Benedikt Howedes, obránce 27 let

Odchovanec klubu. Kapitán mužstva a dlouholetá stálice ve středu obrany, která dokáže v případě nouze zaskočit i na krajích hřiště. Howedes je v nejlepším věku. Své místo si v posledních letech vybojoval i v základní sestavě německé reprezentace. Velký zájem o jeho osobu panuje hlavně na Britských ostrovech (Arsenal).

Se Schalke má podepsanou smlouvu do roku 2017, takže nemalé peníze by jistě za něj klub vyinkasoval. Otázkou je, zdali bude Howedes chtít klub svého srdce, za nějž odehrál přes 250 zápasů, opustit. Na přestup do většího týmu má nejvyšší čas.

(foto: schalke04.de)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace