eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Rusku odebrali šampionát! Pojede fotbal v ledovém korytu bobistů?

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, Fanoušci, Homepage, Reprezentace, Topstory 🕔15.12.2016

dzuba_soubojreprerusko_uefa_comRusku byl odebrán šampionát bobistů, a to kvůli dopingovému skandálu.

fifaworldcup2018_logo100MEZI ŠESTNÁCTKAMI JANA HRABÁLKA – Víte, co znamená sportovní zkratka IBSF? Je to Mezinárodní federace bobistů a skeletonistů. Neznám jejího šéfa ani exekutivu, ale jsou to svým způsobem hrdinové. Bouchli do stolu a na základě rozsáhlého dopinkového skandálu v ruském sportu odebrali Soči pořadatelství mistrovství světa, které se mělo konat v druhé polovině února na bývalých olympijských sportovištích.

Bobisté tak dali jasný signál světu, že nechtějí bojovat o medaile v zemi, která z nejvyšších pater řídí vlastní sportovní impérium na základě nedovolených prostředků, tedy falešně, neférově, zbaběle. Proti principu sportu.

Kéž by zástupci sice olympijského, ale přesto stále malého sportu, svým počinem odstartovali lavinu, která by pomohla zničit ruskou dopinkovou mašinu. Boby a skeleton se budou stěhovat jinam, tedy se svým šampionátem, medaile se udělí, mistři světa vyhlásí. Kdo půjde dál v těchto šlépějích?

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace