eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Rozhovor s Jozefem Chovancem: Hvězdy Slovanu zpohodlněly, proto musely jít

📁 Časopis, Časopis - archiv, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔24.3.2015

chovanec_sparta.czJozef Chovanec to ve Slovanu Bratislava nemá jednoduché.

UPOUTÁVKA – Tradiční populární specializovaná příloha nejnovějšího vydání fotbalového magazínu HATTRICK si tentokrát zvolila jako téma slovenskou ligu, která se neustále s českou nejvyšší soutěží prolíná. Průvodcem slovenského speciálu pro jaro 2015 je Jozef Chovanec, trenér Slovanu Bratislava, který od roku 1978 působil převážně v Čechách, je ikonou Sparty a byl i trenérem reprezentace ČR.

HATTRICK s ním přináší rozsáhlý rozhovor, v němž Chovanec charakterizuje tamní Fortuna ligu a popisuje své současné angažmá. Převzal kormidlo po svém bývalém spoluhráčovi Františku Strakovi a zdědil i jeho starosti, neboť tým největšího slovenského klubu si nevedl zrovna nejlépe. Úkol obhájit titul zřejmě nesplní, na vedoucí Žilinu a Trenčín mají „belasí“ už velkou ztrátu.

„Kádr týmu byl velmi kvalitní, nejspíš nejlepší v celé lize. Hrál technický fotbal, ale to už dneska nestačí. Ostatní kluby víc běhaly, bojovaly, hvězdy Slovanu však poněkud zpohodlněly a konkurence v kádru nebyla příliš velká…“ říká Jozef Chovanec.

Proto se rozhodl v zimní přestávce ozdravět mužstvo radikálním řezem. „…V zimě muselo jít pryč asi dvanáct hráčů. Nejlepší střelec slovenské ligy Juraj Halenár, kapitán týmu Igor Žofčák, Pavel Fořt a další, Milinkovič, Bagayoko, Grendel, klub opustili. Dalších pět hráčů jsme uvolnili na hostování. Nešlo u nikoho z nich o věk, ale o výkonnost a individuální schopnost se připravit jako profesionál…“

Razantní a přísný kouč, jak ho známe ze Sparty, neváhal vyhodit ani pětadvacetiletého obránce Mamadoua Bagayoka z Pobřeží slonoviny, který oblékal dres Slovanu pět let.

Titul_duben

Slovenský speciál obsahuje detailní informace o všech 12 týmech Fortuna ligy včetně soupisek, přestupů, losu a stručné historie od roku 1993. Více SI PŘEČTETE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 12. BŘEZNA 2015!

-psk-

(zdroj fotky: sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace