eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

ROZHOVOR: Měl jsem i jiné nabídky, ale po zájmu Plzně bylo rozhodnuto, říká Hanousek

📁 Aktuálně, Gambrinus liga, Rozhovory, TOP Články 🕔23.3.2012
ROZHOVOR: Měl jsem i jiné nabídky, ale po zájmu Plzně bylo rozhodnuto, říká Hanousek

S fotbalem začal Marek Hanousek v devíti letech ve Slavii a začátek byl vskutku paradoxní. Do Edenu ho zavedla víceméně náhoda, protože klub zkoušel jeho strašího bratra.

V polovině roku 2009 přestoupil do Dukly, se kterou postoupil do první ligy. Svými výkony si navíc pravidelně říkal o nominace do juniorských reprezentací. Poté, co na podzim 2011 nastřílel pět gólů a stal se oporou klubu z Dejvice, si ho vyhlédla Plzeň.

„Nabídky byly i z jiných týmů, ale hned jak jsem se dozvěděl i o zájmu Plzně, tak mi bylo jasné, jak se rozhodnu,“ říká mimo jiné Hanousek v rozhovoru pro portál HATTRICK.cz.

Také čtěte: ANALÝZA: Našla Sparta nového kanonýra? Milionový mladík Přikryl střílí důležité góly

Dvacetiletý záložník se Viktorii upsal začátkem února na tři a půl roku, jarní část sezony 2011/2012 ale stráví na hostování v Dukle. Kromě Hanouska zamířil na západ Čech v zimním přestupním období z Julisky i středopolař Tomáš Berger.

V rozhovoru přišla také řeč na možnou nominaci do reprezentace pro světový šampionát 2014 v Brazílii. „Chci nejprve pomoct reprezentaci do jednadvaceti let postoupit na evropský šampionát. Ale zahrát si na mistrovství světa za svou zem je snem každého fotbalisty,“ prozradil Hanousek.

[box style=“0″]

MAREK HANOUSEK

 • Narozen: 6. srpna 1991
 • Výška a váha: 185 cm / 71 kg
 • Pozice: záložník
 • Číslo dresu: 5
 • Přezdívka: Marin, Mára
 • Prošel kluby: Slavia Praha, Dukla Praha [/box]
 • Podepsal jsi smlouvu s Plzní a od léta budeš hráčem Viktorie. Měl jsi i nabídky z jiných klubů?

Nabídky byly i z jiných týmů, ale hned jak jsem se dozvěděl i o zájmu Plzně, tak mi bylo jasné, jak se rozhodnu. Líbí se mi fotbal, který Plzeň hraje. Navíc dokázala, že se s tím fotbalem může měřit i s kluby, které hrají Ligu mistrů. To už dlouho žádný český tým nedokázal. Uvidíme, jak se s tím vypořádám, ale už jen to, že budu mít možnost se od takových hráčů učit a nabírat zkušenosti, mě hodně láká.

 • Asi se ti nebude odcházet z Julisky snadno. Jak budeš na angažmá v Dukle vzpomínat?

V Dukle jsem poznal, co to je profesionální fotbal. Začátky nebyly jednoduché, jsou tu výborní fotbalisté, od kterých se mám stále co učit a přiblížit se jejich úrovni nějaký čas trvalo. Ale nakonec jsem zažil krásné chvíle. Vyhráli jsme druhou ligu a i teď v té první se nám podzim celkem povedl.

 • Je někdo, na koho se v týmu Plzně opravdu těšíš?

Tím, že jsem po přestupu zůstal v Dukle na hostování, jsem o tom ještě moc nepřemýšlel. Je to pořád daleko.

 • Jsi rád, že se v létě ve Viktorii potkáš s Tomášem Bergrem? Bude to pro tebe výhoda, když budeš v novém prostředí mít někoho, koho dobře znáš?

V Plzni znám i kluky z reprezentace. Ale určitě je lepší, když v novém prostředí máte někoho, koho znáte.

 • Bude ti herní styl Plzně sedět? Dukla se snaží hrát také ofenzivní fotbal jako Viktoria…

V Dukle se o takový fotbal snažíme už tři roky. Někdy se nám to daří víc, někdy méně, ale určitě je na nás za tu dobu vidět velký pokrok. V přípravě jsme hráli proti Plzni a herní styl obou týmů byl dost podobný. I proto jsem se rozhodl pro ni.

 • Jsi reprezentantem do 21 let a kouč Jakub Dovalil je asistentem Michala Bílka u A týmu. Myslíš, že budou dveře do A týmu mladým reprezentantům nyní více otevřené?

Dveře jsou otevřené pořád stejně. Do reprezentace, ať už do jednadvacítky nebo do seniorské, se dostane ten, který je na svém postu nejlepší. Je to jednoduché.

 • Za dva roky se hraje mistrovství světa v Brazílii. Jak by se ti líbilo být v nominaci a na šampionátu v jižní Americe si zahrát?

Momentálně mám jiný cíl. Chci pomoct reprezentaci do jednadvaceti let na evropský šampionát. Ale zahrát si na mistrovství světa za svou zem je snem každého fotbalisty.

 • Máš nějakou vysněnou ligu, ve které by si chtěl jednou hrát?

Mám vysněnou tu ligu, kde jsou týden co týden vyprodané zápasy.

pha/fkdukla.cz

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace