eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

ROSICKÝ: Raději teď, než v červnu | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

ROSICKÝ: Raději teď, než v červnu

📁 Aktuálně, Reprezentace 🕔27.2.2012

Jen slova chvály se hrnou na reprezentačního kapitána Tomáše Rosického. Za výkon, který předvedl v nedělní bitvě o severní Londýn. Český fanoušek však z toho nic mít nebude. „Super Tom“, jak jej označil v pondělním vydání na titulní straně deník Sport, na sraz národního týmu nepřijede kvůli zranění zad a bude chybět ve středeční přípravě v Irsku. Ale lepší teď, než v létě…

Tým Michala Bílka tak začne v letošním roce hledat svoji herní tvář, kterou by měl v nejvyšší kvalitě předvést v červnu na EURO v Polsku. A hned první příprava bude bez špílmachra, bez mozkového trustu, s nímž roste a padá výkon celého týmu.

Záda, zní strohá diagnóza z tábora Gunners. V týmu Arsena Wengera nejlépe vědí, jak křehké je zdraví Tomáše Rosického, kolik jen zdravotních absencí tento záložník měl a bohužel stále má. Tak ho pro jistotu nikam nepustíme, jako by se dala parafrázovat zpráva z Londýna, omlouvající neúčast Rosického ve středeční přípravě v Irsku.

Michal Bílek musí chtíc nechtíc tuto omluvenku přijmout. Bude tak příprava na EURO v prvním testu tohoto roku degradována? Nikoliv, možná i naopak!

Dále čtěte: Reprezentace v problémech, zranil se kapitán Rosický

Rosického jako hráče, lídra a tahouna týmu není třeba zkoušet, pokud je zdráv a v plné síle – jako v neděli v londýnském derby – je jeho přínos pro tým neocenitelný. Bílkovi se tak naskýtá možnost vyzkoušet si v roli dirigenta jiné hráče, jiné osobnosti. A ruku v ruce s tím zvolit poněkud jiný herní systém. Co kdyby ho v Polsku potřeboval jako sůl?

Jako náhradník byl za „Rosu“ povolán liberecký Jiří Štajner, jehož druhá (či kolikátá) míza obšťastňuje Gambrinus ligu. O veteránovi s pestrým fotbalovým i nefotbalovým životopisem se v souvislosti se startem na EURO mluví čím dál tím hlasitěji.

A právě vyzkoušet Štajnera proti irským pořízkům může být z hlediska červnových bojů velmi cenným tahem. I když si to nikdo z nás nepřeje, co kdyby i ve Vratislavi seděl „Super Tom“ nuceně na tribuně? Zkušenosti a přehled libereckého fotbalisty by se náramně hodily.

Jan Hrabálek, redaktor magazínu Hattrick

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace