eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Ronaldo je sice navoněnej šampónek, ale umí, má jasno Petr Vondráček

📁 Časopis, Časopis - archiv, Fanoušci, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔25.1.2015

vondracekpetr_realtop milankounovsky

UPOUTÁVKA – Diváci – a hlavně divačky – České televize si ho nejspíš v poslední době pamatují  z populárního seriálu První republika, v němž coby poručík Rudolf Toman řádně zamotal dějem a vztahy v příběhu. Svůdce Rudi měl totiž velkou zálibu v ženách, dokonce za to zaplatil nákazou sexuálně přenosné choroby, kapavky.

„Rudi je pokrytec, tlučhuba a navoněná bída. Chodí v uniformě, ale je to poseroutka,“ tvrdil v jednom z rozhovorů o své postavě herec, moderátor, hudebník a útočník fotbalového týmu Real TOP Praha Petr Vondráček. Na naše setkání v pražském Divadelním klubu ABC však přišel příjemný a vstřícný muž, který sice v divadle či filmu hrává mladé frajírky, ale při našem interview si na nic nehrál.

Na rozdíl od některých svých sebevědomých kolegů o svém fotbalovém umění skromně prohlásil: „Ale já v týmu Real TOP Praha patřím spíš k horšímu průměru. A nemám moc fyzičku.“

Na rozdíl od toho, co říkáte, vypadáte ovšem ve svých osmatřiceti letech docela sportovně.

Fyzička mi ale chybí, kouřím, hrávám a zpívám po nocích, to vám na kondičce neprospěje. A teď, když už mi táhne na čtyřicítku, se ozývají i kolena. Dvakrát přeběhnu hřiště a funím jako lokomotiva.

Sice se podceňujete, ale fotbal hrát umíte, když kopete za Real TOP Praha.

Tak je pravda, že v tomhle mužstvu nastoupí jen ti umělci a celebrity, které umějí kopnout do balonu. Jiné nebereme. Já jsem dříve hrával v týmu Arabela – ten název byl odvozen, od toho, že jeho členové měli něco společného s armádou, nikoliv od toho známého televizního seriálu. A pak v celku Kolumbus V.Y.P. Kopnul jsem si i za Amforu. Ale tohle je něco jiného, v Real TOP Praha, pro který mě kolem roku 2005 a 2006 získal náš manažer Saša Smita, jde skutečně o to zahrát si fotbal, než si kopnout pro zábavu s Jirkou Krytinářem. K tomu se přidává i charitativní rozměr, všichni vždy hrajeme zadarmo ve prospěch konkrétního projektu, konkrétní instituce, dětské domovy a tak. A to nás také těší.

realtoppraha_logo realtoppraha.cz

A kde jste ten fotbal naučil?

V Ústí nad Labem, kde jsem žil s rodiči do svých šesti a půl let. Za přípravku Chemičky Ústí nad Labem. Pocházím totiž ze sportovní rodiny – maminka dělala sportovní gymnastiku, táta jezdil sprint na dráze na kole. Také předtím vyhrál Závod míru mládeže, takže nebyl žádné sportovní ořezávátko. Ke sportu díkybohu rodiče vedli i mě. Pak jsme se přestěhovali do Prahy, což bylo z hlediska mé budoucí umělecké kariéry asi dobře, protože v Ústí bych nejspíš učil a nehrál v kapele a v divadle. V hlavním městě jsem přestoupil do žáků Sokola Horní Měcholupy. Časem – asi tak v šesté třídě – mě ale začala bavit muzika a taky tenis a golf, takže jsem fotbalu postupně nechal.  To, že si kromě toho rád v hospodě pinknu ping-pong a zaházím šipky, nepočítám.

Na jakém místě v sestavě se vám nejvíc líbilo?

Jako teď – v útoku, abych se moc nenaběhal. Jak říkám, nemám moc velkou fyzičku ani úpornou vůli. Nejhorší to mají ve fotbale záložníci – ti musejí být všude. Já třeba udělám na hřišti vynikající věc, obejdu tři protihráče a pak to zkazím špatnou přihrávkou. Podobně před brankou, dostanu se do šance a – zakopnu to. Možná je to tím, že mi některé věci – například i hra na piáno – šly docela snadno, takže jsem v tom fotbale nebyl tak usilovný. Ale hraju ho rád. Navíc když to může být s takovými borci, jako jsou Ivan Hašek, Vláďa Šmicer nebo Petr Kouba v brance.

A díváte se na něj také?

Přiznám se, že nejsem fotbalový maniak, ale na kvalitní fotbal se podívám. Nejraději na španělské a anglické týmy, pak i na Němce, naopak italský a francouzský fotbal mi nic moc neříkají. Teď se mi líbí víc Real Madrid než Barcelona, která šla po odchodu trenéra Pepa Guardioly trošku dolů. Messi je ale stále vynikající, co on umí s těma svýma nohama… Nejlepším fotbalistou se ovšem podle mě v poslední době stal Cristiano Ronaldo. Jó, je to narcis a navoněnej šampónek, ale umí, tak proč ne?  Co se týče týmů, teď se skoro každému roztřesou kolena, když nastoupí proti Bayernu Mnichov. U těchto špičkových hráčů mě fascinuje, jak jim drží míč u těla. Nechci tady snižovat naši Synot ligu, ale při tomhle srovnání nechápu, proč se českým ligovým fotbalistům ty balony stále odrážejí od nohou.

Titul_prosinec

CELÉ INTERVIEW S PETREM VONDRÁČKEM SI PŘEČTĚTE V PROSINCOVÉM ČÍSLE HATTRICKU, KTERÉ VYŠLO VE  ČTVRTEK  11. PROSINCE.

-pch-

(zdroj fotek: Milan Kounovský, realtoppraha.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace